Noworoczne rekordy sopockich lekkoatletów

Trzech biegaczy przez płotki. Środkowy prowadzi.
Jakub Szymański (w środku). Fot. materiały prasowe SKLA

Podczas halowych Ogólnopolskich Zawodów Lekkoatletycznych w Toruniu, Jakub Szymański reprezentujący Sopocki Klub Lekkoatletyczny ustanowił najlepszy wynik na świecie w biegu przez płotki na 60 m. To kolejny duży sukces sopockich lekkoatletów w tym roku. Na początku stycznia Lilly Nichols również startująca w barwach SKLA pobiła rekord Polski w skoku o tyczce.

W Toruniu, na halowych Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się 18 stycznia 2021 r.  rywalizowało ze sobą ponad 140 klubów sportowych, w sumie niemal 900 zawodników. W biegu przez płotki na 60 metrów w kategorii U-20 (do 20 roku życia) triumfował Jakub Szymański, wychowanek Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Szymański zwyciężył swój bieg uzyskując czas 7.77 s, co jest aktualnie najlepszym wynikiem na świecie w tej kategorii. Jakub Szymański jest uczniem III LO w Sopocie, ma 19 lat. Jego trenerem jest Bernard Werner, mistrz Polski w rzucie oszczepem z 1974 roku

To nie jedyny sukces młodych lekkoatletów. Na początku stycznia 14-letnia Lilly Nichols, również zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, pobiła rekord Polski w skoku o tyczce w kategorii młodzików (poniżej 16 lat). Podczas zawodów w USA uzyskała rezultat 3,96 metra! Lilly Nichols poprawiła tym skokiem swój rekord życiowy aż o 28 cm, a nieoficjalny rekord kraju o 6 cm. Poprzedni rekord Polski od sześciu lat należał do Julii Oberdy.

Lilly urodziła się w Colorado i na co dzień mieszka w USA. Latem wraca jednak do Polski, gdzie kiedyś na Stadionie Leśnym skok o tyczce trenowała jej mama. W Sopocie jej sportowym przygotowaniem zajmuje się trener Jacek Torliński, mąż naszej tyczkarskiej gwiazdy Anny Rogowskiej. W Stanach Zjednoczonych szkoli się pod okiem Connora Robertsa.

Na zdjęciu Lilly Nichols z mistrzem świata Samem Kendricksem. Fot. materiały SKLA

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...