Sopoccy strażnicy uratowali zwierzęta

Pies trzymany na rękach wygląda zza ramienia człowieka.
Fot. Fotobank.PL/UMS

Strażnicy miejscy uratowali 18 kotów i dwa psy przetrzymywane w fatalnych warunkach na jednej z sopockich posesji. Zwierzęta zostały przewiezione do sopockiego schroniska dla zwierząt, jednak z uwagi na ich stan konieczna była konsultacja w klinice weterynaryjnej. Obecnie zwierzęta pozostają pod opieką lekarzy.

 – O sprawie Straż Miejska została poinformowana przez przechodniów, którzy zauważyli przywiązanego do stołu na podwórku psa – mówi Tomasz Dusza, komendant Straży Miejskiej w Sopocie. – Kilkukrotnie próbowano skontrolować miejsce przetrzymywania zwierząt, jednak mieszkająca tam kobieta unikała strażników. W trosce o uwiązanego psa w sobotę wolontariusz OTOZ Animals wraz ze strażą miejską uwolnili psa przywiązanego na podwórzu do stołu. Zwierzę było mocno wyziębione i pozbawione możliwości dostępu do wody – dodaje komendant.

Strażnicy po wejściu do domu zastali 18 kotów i kolejnego psa, zwierzęta natychmiast odtransportowano do schroniska dla zwierząt. Na interwencję wezwano także policję, ponieważ zachodzi uzasadnione podejrzenie znęcania się nad zwierzętami. Miejsce, z którego je zabrano jest nadal odwiedzane przez służby, które sprawdzają czy nie pojawiają się tam kolejne zwierzęta.

Uratowane psy i koty wymagają teraz leczenia, ale pamiętajmy, że po rekonwalescencji będą potrzebowały również kochających ludzi, którzy dadzą im drugą szansę na normalny dom.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...