Budowa najdłuższego woonerfu w Polsce – zmiany organizacji ruchu

Wizualizacja przedstawiająca ulicę w mieście, która jest też deptakiem. Codzą po niej piesi, jedzie rowerzysta i osoba na rolkach. Pod drzewami stoją zaparkowane samochody
Wizualizacja HydroEco S.C. Zmiany przy ul. Parkowej

Rozpoczynająca się przebudowa kwartału ulic: Parkowa – Kordeckiego – al. Wojska Polskiego – Kilińskiego, to realizacja pierwszej strefy woonerf w Sopocie. Ulice i chodniki zostaną przebudowane tak, aby były bardziej przyjazne dla pieszych, nowe oświetlenie i zieleń poprawią walory estetyczne okolicy. Ważną częścią robót będzie także budowa systemu odprowadzenia wody deszczowej, przebudowa sieci gazowej oraz uporządkowanie pozostałej infrastruktury podziemnej.  

W związku z pracami od środy 27 stycznia, zmieni się organizacja ruchu w rejonie remontowanych ulic. Ul. Chrobrego zostanie zamknięta na odcinku od ul. Parkowej do ul. Grunwaldzkiej, zwężone zostanie skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z ul. Chrobrego. Jednocześnie na odcinku ul. Parkowej od ul. Traugutta do ul. Chrobrego wdrożony zostanie ruch w obu kierunkach z obustronnym zakazem zatrzymywania się. Organizacja ruchu będzie zmieniała się w zależności od postępu prac.  

 

 

Inwestycja pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w kwartale ulic Parkowa – Kordeckiego – al. Wojska Polskiego – Kilińskiego jako przeciwdziałanie zalewaniu dolnego tarasu miasta Sopotu” będzie kosztowała 12,3 mln zł. Realizowana będzie z dwóch projektów unijnych: „Zagospodarowanie wód opadowych w zlewniach cieków i kanałów zlokalizowanych na terenie miasta Sopotu, uchodzących do Zatoki Gdańskiej” oraz „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Sopocie z zastosowaniem najnowszych technologii”. 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...