Nabór na rachmistrzów spisowych

Kobieta i mężczyzna na niebieskim tle.
mat. prasowe

Tak jak w całej Polsce, również w Sopocie zostanie w tym roku przeprowadzony spis powszechny. Przygotowując się do jego przeprowadzenia, miasto ogłasza nabór na rachmistrzów spisowych. Nabór trwa od 1 lutego, został przedłużony do 16 lutego 2021.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021 ma się odbyć od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r., jego termin z uwagi na sytuację epidemiczną może zostać wydłużony o kolejne 3 miesiące. 

Do spisu w Sopocie zostanie zrekrutowanych 15 osób, które podczas wywiadów telefonicznych będą wypełniać wraz z mieszkańcami ankiety spisowe. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, rachmistrzowie będą się spotykać z sopocianami również bezpośrednio.

Rachmistrz wynagradzany jest za każdy wykonany wywiad. Obecnie to 4 zł za wywiad telefoniczny i 7 zł za wywiad bezpośredni. Przygotowywana jest jednak zmiana ustawy, by ujednolicić stawki do 6 zł.  

Praca rachmistrza może być wykonywana nienależnie od pracy zawodowej, wywiady mogą być przeprowadzane w dogodnej dla rachmistrza porze.  

Przedłużony nabór trwa do 16 lutego 2021 r. Więcej informacji na stronie sopockiego Biuletynu Informacji Publicznej 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...