Zajrzyj w siebie, zachowaj zdrowie i aktywność. Najnowsza publikacja SUTW dla seniorów

Okładka publikacji „Zajrzyj w siebie”
Fot. materiały promocyjne

„Zajrzyj w siebie” to tytuł publikacji, którą dla seniorów przygotował właśnie Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Znalazły się tam ciekawe artykuły, propozycje ćwiczeń i zdjęć przygotowane specjalnie przez wykładowców SUTW.

– Sytuacja epidemiczna sprawiła, że nasz świat wygląda zupełnie inaczej. Wszyscy troszczymy się przede wszystkim o  zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego postanowiliśmy od października 2020 r. zmodyfikować formułę działania Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – mówi Aleksandra Cięglewicz-Wachowiak, dyrektor SUTW. – W marcu musieliśmy zawiesić stacjonarne zajęcia na UTW. Zostaliśmy w domach na wiele tygodni i brakowało nam kontaktu z innymi ludźmi. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych studentów, którzy tęsknią za zajęciami na uniwersytecie, zaproponowaliśmy nową formę zajęć na Wirtu@lnym SUTW. Można tam oglądać internetowe wykłady przygotowane przez naszych prowadzących, uczestniczyć w zajęciach językowych, komputerowych i gimnastycznych – wszystko online – dodaje dyrektor Aleksandra Cięglewicz-Wachowiak.

Wspólne wykłady, warsztaty i spotkania w murach szkoły nie są teraz możliwe, dlatego Uniwersytet przygotował dla seniorów prezent – to publikacja „Zajrzyj w siebie”, w której znalazły się ciekawe artykuły, propozycje ćwiczeń i zdjęć przygotowanych przez wykładowców SUTW.

Studenci Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą bezpłatnie odebrać publikację w holu placówki, a wszystkich pozostałych zachęcamy do zapoznania się z wersją elektroniczną do pobrania poniżej.

– W tym trudnym dla wszystkich czasie utrzymanie aktywności i jak najlepszej sprawności – zarówno fizycznej, jak i umysłowej – jest bardzo ważne – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się z najnowsza publikacją Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz korzystania z jak największej liczby zajęć i wykładów dostępnych na Wirtu@lnym SUTW.

Szczegółowy plan dostępny jest na stronie internetowej Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Facebooku Facebooku UTW Sopot. Wykłady są dostępne dla wszystkich i każdy zainteresowany może je oglądać bez ograniczeń.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...