Dyktando Sopockie z prof. Bralczykiem

Ludzie siedzący w sali, przed nimi ekran w wyświetlonymi napisami
W III Dyktandzie Sopockim udział wzięło kilkadziesiąt osób, wyniki były bardzo wyrównane. Fot. materiały prasowe

Biblioteka Sopocka zaprasza 21 lutego do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, a będzie to już czwarte Dyktando Sopockie. Z powodu pandemii tegoroczne wydarzenia odbędą się online.    

Na fanpage’u Biblioteki Sopockiej (facebook.com/BibliotekaSopocka), w niedzielę 21 lutego o godz. 16.00, odbędzie się IV Dyktando Sopockie online. Bibliotekarze będą dyktować usiany ortograficzno-interpunkcyjnymi trudnościami tekst, a w domowych zaciszach zmierzą się z nim wszyscy, którzy chcą podjąć językowe wyzwanie.

W tym roku nie zostanie wyłoniony Sopocki Mistrz Ortografii, ale organizatorzy bardzo liczą na aktywność uczestników i dzielenie się swoimi zapisami dyktanda. Przewidziane są nagrody rzeczowe, czyli gadżet Biblioteki i Sopotu.

 

Prof. Jerzy Bralczyk. Fot. materiały prasowe BS

Po Dyktandzie, o godz. 17.30, wirtualnym   gościem Biblioteki będzie prof. Jerzy Bralczyk, a rozmowę z nim przeprowadzi Dagny Kurdwanowska. Prof. Bralczyk jest językoznawcą, autorem kilkudziesięciu książek, felietonów, programów telewizyjnych, specjalistą w zakresie języka mediów, polityki i reklamy. Od 1996 r. należy do Rady Języka Polskiego, a od 2003 r. zasiada w jej prezydium. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN.

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...