Jakub Szymański odebrał nagrodę prezydenta Sopotu

Dwóch mężczyzn na ośnieżonym stadionie. Starszy, na pierwszym planie to trener.. W tle widać drzewa.
Jakub Szymański (z prawej) z trenerem Bernardem Wernerem. Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Podczas briefingu prasowego, który odbył się dzisiaj (5 lutego) na Stadionie Leśnym przy ul. Wybickiego w Sopocie, Jakub Szymański utalentowany lekkoatleta Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego odebrał nagrodę prezydenta Sopotu i upominki od miasta.

Prezydent Jacek Karnowski nagrodził sportowca za wspaniałe wyniki w biegu na 60 m ppł, które ten osiągnął już na początku roku, a które sprawiły, że znalazł się na szczycie list światowych.

– Wspieramy sport i uzdolnionych sopockich sportowców, a oni są świetnymi ambasadorami Sopotu w Europie i na świecie – powiedział Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Cieszę się, że rosną kolejne pokolenia dobrych sportowców i że mają się oni na kim wzorować. W Sopockim Klubie Lekkoatletycznym mamy przecież takie wspaniałe zawodniczki jak Angelika Cichocka czy Anna Kiełbasińska – dodał prezydent Karnowski. 

Jakub Szymański, lekkoatleta, zawodnik klasy pierwszej Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, uczeń klasy maturalnej III Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie. Rekordzista Polski U20 w biegu na 60 m przez płotki. Przebiegając ten dystans w czasie 7.60 sek. Jakub Szymański zajął czołowe miejsce listach światowych. Trenerem dziewiętnastolatka jest Bernard Werner, mistrz Polski w rzucie oszczepem z 1974 roku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...