O czym szumi park przy Goyki

Zabytkowy, drewniany balkon. Widoczne kolorowe liście drzew
Fot. Bogna Kociumbas

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza do wysłuchania pierwszej części podcastu „O czym szumi park”. Partnerem odcinka jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie.

W podcaście, którego można posłuchać na stronie sopockiego Art Inkubatora, Jacek Karczewski, autor bestselerowego cyklu książek przyrodniczych, opisuje przestrzeń parku przy ulicy Goyki z perspektywy jego ptasich mieszkańców. Cykl jest kolejnym elementem działań, mających na celu pokazanie tej bezcennej zielonej przestrzeni z innej, mniej znanej perspektywy. Park przy Goyki jest częścią zespołu willowego i otacza zabytkową willę Jünckego, rewitalizowaną i remontowaną na potrzeby stałej siedziby Art Inkubatora.

Pierwszego odcinka podcastu, zatytułowanego „Zima” można wysłuchać odwiedzając stronę Goyki 3 Art Inkubator .

Opowiada: Jacek Karczewski, muzyka i montaż: Michał Jeziorski, lektor: Janusz German. Głosy ptaków występujących w słuchowisku pochodzą ze zbiorów Stowarzyszenia Jestem na pTAK!, partnera projektu. Materiał zarejestrowano w parku przy ul. Goyki 3 w Sopocie.

Partnerem odcinka jest Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie, która zaprasza również do obejrzenia filmiku nagranego w ogrodzie Biblioteki Sopockiej przy ul. Obrońców Westerplatte. Filmik jest uzupełnieniem podcastu Art Inkubatora i dotyczy dokarmiania ptaków.

We współpracy z Jackiem Karczewskim – przyrodnikiem, ornitologiem, autorem książek o ptakach, członkiem stowarzyszenia Jestem na pTAK!, powstał edukacyjny film „Czy ptaki jedzą rodzynki?”. Zapraszamy do oglądania i słuchania, a przede wszystkim wykorzystywania nabytej wiedzy na terenie własnego ogrodu czy balkonu, by ptasi goście mogli czuć się jak u siebie w domu.

Premiera filmu 16 lutego o godz. 9.00 w mediach społecznościowych Biblioteki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...