Oświadczenie w sprawie serialu TVP pt. „Osiecka"

Rozległy budynek z czerwonym dachem stojący na plaży. Na pierwszym planie woda.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Zarząd Fundacji Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie wydał oświadczenie w związku z emisją 13. odcinka serialu telewizyjnego pt. „Osiecka", godzącego w dobre imię miasta oraz Teatru.

Oświadczenie:

Po obejrzeniu 13. odcinka serialu „Osiecka” czujemy potrzebę podzielenia się z opinią publiczną następującymi spostrzeżeniami:

Prawie wszystkie sceny pokazane w tym odcinku dotyczące Teatru Atelier w Sopocie i osoby André Ochodlo są albo całkowicie, albo w przeważającej mierze fikcją, i nie mają nic wspólnego z historyczną prawdą.

Z przykrością i wielkim zdziwieniem patrzyliśmy na to, jak pokazano ówczesnego prezydenta Miasta Sopotu, pana Jana Kozłowskiego. Zawsze był on i nadal jest wielkim przyjacielem naszego teatru, służąc mu wszelką możliwą pomocą. Dzięki niemu i całemu ówczesnemu Zarządowi Miasta Sopotu dostaliśmy scenę w budynku na sopockiej plaży. Zamiar przeniesienia teatru w inne miejsce jest całkowicie zmyślony. Fragment ten jest dla pana Jana Kozłowskiego i całego Miasta Sopotu wielce krzywdzący i w naszym najgłębszym przekonaniu wymaga przeprosin.

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie już teraz serdecznie zaprasza na Lato Teatralne w lipcu i sierpniu, w tym roku dedykowane 120. urodzinom Miasta Sopotu, podczas którego odbędzie się wiele spotkań z twórczością Agnieszki Osieckiej, szczególnie podczas drugiego etapu konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Z pewnością pozwolą one wszystkim wejść w kosmos tej wielkiej polskiej artystki, która jest niezaprzeczalnie ikoną polskiej kultury, i na zawsze nią pozostanie. My dodatkowo mieliśmy to wielkie szczęście, że dane nam było poznać Agnieszkę Osiecką i będziemy ją zawsze nosić w sercach jako człowieka żyjącego goethowską maksymą: „Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry!”.

                                                                                               

                                                                                                               Zarząd Fundacji Teatru Atelier

                                                                                                               im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...