Uwaga na opady marznącego deszczu

Pracownik służb odśnieża specjalna maszyną chodnik
Fot. Fotobank.PL/UMS

Na piątek, 19 lutego, prognozowane są intensywne opady deszczu, które z połączeniu z temperaturą utrzymującą się w okolicach zera, mogą zamarzać. Możliwa jest gołoledź. Sopockie służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg intensywnie pracują. Aby zapobiec oblodzeniu, solą będą posypywane również niektóre drogi rowerowe.

– Na prośbę mieszkańców nadal nie będziemy posypywać solą ciągu pieszo-rowerowego między ulicami Polną i 3 Maja, drogi od osiedla Przylesie do Sanatorium „Leśnik” i alejki nadmorskiej. Te odcinki są wykorzystywane do rekreacji, a przez służby tylko płużone, żeby ograniczyć negatywny wpływ soli na środowisko – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Do administratorów i zarządców budynków apelujemy o usuwanie sopli, które mogą powstawać w czasie marznących opadów, a do właścicieli posesji o posypywanie chodników piaskiem lub mieszanką piasku z solą. Pieszych i kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i chodnikach, które dzisiaj mogą być bardzo śliskie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...