Sopot w strefie zagrożenia wystąpieniem grypy ptaków

Łabędzie i mewy na powierzchni niebieskiej wody.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Dziś Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gdyni wydał rozporządzenie, w którym Miasto Sopot zostało zakwalifikowane jako obszar zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. O sytuacji informować będą m.in. żółte tablice ostrzegawcze.

W związku z przekazanym dziś do Urzędu Miasta Sopotu rozporządzeniem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gdyni, Sopot został uznany za obszar, w którym istnieje zagrożenie wystąpienia choroby zakaźnej zwierząt – wysoce zjadliwej grypy ptaków.

W związku z powyższym apelujemy o niezbliżanie się do ptaków, niedokarmianie ich oraz w przypadku hodowców o stosowanie się do wszystkich, szczegółowych wytycznych Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gdyni.

Już od dziś przy wejściach na plaże, w okolicy mola oraz na wjazdach do miasta będą montowane żółte tablice ostrzegawcze. O zagrożeniu informować będą także patrole straży miejskiej.

Wszystkie nakazy i zakazy określone w rozporządzeniu obowiązują do czasu uchylenia go przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gdyni.

Znalezienie martwego ptaka należy pilnie zgłosić  dyżurnemu Straży Miejskiej w Sopocie dzwoniąc pod numer telefonu 986 lub 58 521 38 50.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...