Nowa ścieżka rowerowa przy ul. Armii Krajowej

wizualizacja projektu
mat. UMS

Rusza drugi etap przebudowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul Armii Krajowej. Inwestycją objęty jest również chodnik i jezdnia. Przebudowa obejmie odcinki drogi rowerowej od Wybickiego do Reja oraz odcinek na wysokości osiedla Aquarius.

Rozpoczyna się drugi etap przebudowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul Armii Krajowej. Inwestycją objęty jest również chodnik i jezdnia. Przebudowa obejmie odcinki drogi rowerowej od Wybickiego do Reja oraz odcinek na wysokości osiedla Aquarius.

Prace będą prowadzone fragmentami. Rozpoczną się na odcinku od Wybickiego do ul. Bocznej, plac budowy będzie przenoszony stopniowo w stronę Gdańska. Ścieżka rowerowa przebiegać będzie dotychczasowym śladem, jednak jej nawierzchnia zamieniona zostanie na asfalt. Podczas przebudowy zostaną zastosowane rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego i pieszego.

– Przebudowa ścieżki rowerowej ma zwiększyć komfort i bezpieczeństwo rowerzystów oraz zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów jako alternatywnego środka transportu – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Przejazd na skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego zostanie wyniesiony. Zostaną zwężone jezdnie na ul. Długosza i Reja, aby poprawić widoczność i bezpieczeństwo pieszych przekraczających przejście dla pieszych. Na ul. Reja zostanie wyniesione skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej. Ponadto na ul. Kopernika zostanie wykonany łącznik drogi rowerowej z ul. Kopernika – kontynuuje wiceprezydent.

Łączny koszt przebudowy to 2 459 372,45 zł. Roboty rozpoczną się w środę 3 marca, a zakończy w czerwcu. Wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A ze Starogardu Gdańskiego.


Prace te są częścią projektu pod nazwą: „Budowa węzła integracyjnego Sopot kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi” który jest współfinansowany w wysokości 70% z Regionalnego Programu Operacyjnego Dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (RPO ZIT).

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...