Galeria Sztuki Online

Fot. materiały promocyjne TPS

Galeria Sztuki Online, działająca w Dworku Sierakowskich, przygotowała wyjątkową wystawę złożoną z dwóch tematycznie i stylistycznie odmiennych ekspozycji: „Plakaty” Karoliny Podoskiej, które ilustrują ostatnie wydarzenia w kulturze i tematy współczesne oraz „Malarstwo” Anny Warenik-Gabbiani, nawiązującą do doskonałości natury, subtelnego piękna kwiatów i roślin. Wystawa w wersji online jest dostępna na stronie internetowej, kanale YouTube oraz na profilu Towarzystwa Przyjaciół Sopotu w mediach społecznościowych.

Karolina Podoska, absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku i aktualnie doktorantka tej uczelni, w swoich pracach lubi łączyć różne elementy ekspresji: ręczny rysunek, malarski gest czy fotografię. To powoduje, że każdy nowy projekt jest dla Niej twórczą przygodą i nowym wyzwaniem. Na wystawie w dworku autorka prezentuje plakaty mówiące o kulturze, sztuce i tematach współczesnych, które powstały w ubiegłym roku.

Malarka Anna Warenik-Gabiani, również absolwentka gdańskiej ASP, doskonaliła swój warsztat w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego. Studiowała także sztuki wizualne w Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie, gdzie obecnie mieszka. W swoich obrazach artystka odnosi się do świata natury, jej form, kształtów, delikatności i jej ulotności. Inspiruje Ją piękno, doskonałość kwiatów i roślin, ich kolorystyka, naturalna symetria. W Jej pracach odnajdziemy harmonię i rytm, a także subtelne emocje, którymi autorka ożywia swoje obrazy.

Bezpłatny dostęp na:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...