ZOOM na kulturę w czasie pandemii – tym razem o podcastach

Fot. materiały promocyjne

Pandemia z dnia na dzień całkowicie zmieniła funkcjonowanie instytucji kultury w Polsce. Organizatorzy wydarzeń kulturalnych wykorzystali ten czas na zaproponowanie publiczności alternatywnych form kontaktu ze sztuką, przenosząc działania do sieci. Aby mogli wymienić się pomysłami i doświadczeniami, Komisja Kultury Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot od grudnia 2020 r. organizuje cykl spotkań ZOOM na Kulturę. Kolejne spotkanie, 18 marca, będzie dotyczyć podcastów w instytucjach kultury.

Podcasty podbiły w minionych miesiącach kanały streamingowe. Krótkie formy publicystyczne pełnią rolę zbliżoną do audycji znanych nam z radia, jednak z tą różnicą, że sami wybieramy moment odsłuchu. 

– Na najbliższym spotkaniu przyjrzymy się, jak instytucje kultury wykorzystują podcasty – mówi Alicja Jelińska, koordynatorka ds. kultury OMGGS. – Będziemy gościć przedstawicieli Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Gdańsku oraz Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Jeśli ktoś zastanawia się, czy i jak rozpocząć swoją przygodę z podcastem, jest to spotkanie dla niego. 

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 18 marca o godz. 11.00 na platformie ZOOM oraz będzie transmitowane na facebookowiej grupie Metropolitalna Kadra Kultury. 

 

ZOOM na Kulturę. Okazja do wymiany wiedzy i inspiracji

ZOOM na Kulturę to cykl rozmów z praktykami kultury dla praktyków kultury w formie online. Spotkania odbywają się na platformie ZOOM i są dostępne na facebookowej grupie Metropolitalna Kadra Kultury. Zapraszane osoby reprezentują przede wszystkim lokalną scenę kulturalną. 

– Dzięki regularnym spotkaniom mamy okazję do wymiany wiedzy i inspiracji w gronie przedstawicielek i przedstawicieli świata kultury z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot – mówi Alicja Jelińska koordynatorka ds. kultury OMGGS. – Spotkania przyciągają coraz większą publiczność, także spoza metropolii, dzięki czemu promujemy różnorodność naszych inicjatyw kulturalnych także w innych częściach Polski. 

 Do tej pory odbyły się webinary o tematyce: 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...