Ekstraliga Rugby. Pojedynek gigantów w Sopocie

Rugbiści w różowych i szarych koszulkach walczą o piłkę. Biegną, jeden leży.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Spotkanie Ogniwa Sopot z drużyną Master Pharm Rugby Łódź, które miało się odbyć przed świętami, zostało przeniesione na 8 maja. Z powodu pandemii mecz rugby odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję będzie można zobaczyć w telewizji TVP Sport.

Rugbiści Ogniwa Sopot to aktualni Mistrzowie Polski, a drużyna jest liderem tabeli obecnych rozgrywek. Łodzianie z Master Pharm Rugby to jeden z najlepszych polskich zespołów ostatnich lat. Mecze pomiędzy tymi drużynami stoją na najwyższym poziomie sportowym i często o wyniku decydują ostatnie minuty gry. Tak było m.in. w finale sezonu 2019 kiedy Ogniwo Sopot zdetronizowało łodzian wygrywając 27:24, a decydujące 3 punkty zdobyło w ostatnich sekundach. 

Z powodu ograniczeń pandemicznych mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Natomiast po raz pierwszy w historii transmisję z meczu Ekstraligi Rugby przeprowadzi stacja TVP Sport, poprzez platformę hybrydową HbbTV. W telewizorach odbierających telewizję naziemną i podłączonych do internetu należy aktywować w ustawieniach telewizora funkcję o nazwie HbbTV i czerwonym przyciskiem aktywować transmisje dodatkowe. Mecz będzie można oglądać także na stronie TVP Sport i w aplikacji TVP Sport.

Spotkanie zostanie rozegrane 8 maja na sopockim stadionie rugby przy ul. Jana z Kolna. Początek o godzinie 14.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...