Wiosna w Sopocie, czyli kwiatowe nasadzenia

kolorowe kwiatki na rabacie
Fot. Fotobank.PL/UMS

W niedzielę bez żalu pożegnaliśmy zimę. Prócz uciążliwej pory roku, rozstaliśmy się z szarością, pochmurnym niebem i pustymi rabatami. By dodać miastu kolorów, kwietniki i zieleńce wkrótce zostaną obsadzone wielobarwnymi roślinami.

Tradycyjnie ten rok rozpoczynamy od obsadzenia miasta bratkami. W przestrzeni Sopotu wsadzonych zostanie blisko 17 tysięcy bratków o wdzięcznych nazwach: Plum Mix, Rocky, Blue Picotee czy Fangerine. Bratki cieszyć będą nasze oczy m.in. w parkach – Północnym, Południowym i Herbstów, na rabatach w okolicach centrum konferencyjnego, przed budynkiem ratusza. 

Gdy temperatury pozwolą, bratki zamienimy m.in. na petunie, szałwie, verbeny, dalie, begonie, fuksje. Ten festiwal kolorów będzie do obejrzenia w parkach: Północnym, Południowym, Herbstów, na placu Przyjaciół Sopotu, przy centrum konferencyjnym czy urzędzie. Spośród ponad 18 tysięcy zamówionych sadzonek, najwięcej – bo aż 8620, to begonie, 2970 to sadzonki szałwii, 1165 dalii, 1105 sadzonek verbeny.

Prócz tych tradycyjnych kwiatów, na kwietnikach pojawią się Koleusy, Kosmosy czy Gaura i Canna, czyli paciorecznik. Wszystkie kwiaty będą w różnych odmianach i kolorach.

Pierwsze nasadzenia rozpoczynamy, o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą, jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

Koszt sadzonek to ok. 120 tysięcy złotych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...