Strefa Seniora online – oglądaj wykłady i rozmowy

Fot. materiały promocyjne

W tym roku Strefa Seniora, czyli forum poruszające różnorodne, ważne tematy dla osób starszych, odbędzie się w formule online. Z uwagi na sytuację epidemiczną, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie przeniesione jest do sieci. Strat 24 marca o godz. 12.00.

W trakcie wydarzenia online, w serwisie „Dziennika Bałtyckiego” – Strefa Seniora Online na żywo transmitowane będą rozmowy z ekspertami. Strefa Seniora Online będzie dostępna bezpłatnie, dla wszystkich, wystarczy mieć urządzenie z dostępem do Internetu.

Forum Seniora to wydarzenie dobrze znane pomorskim seniorom. Tym razem w programie znalazły się m.in. rozmowy zdrowiu, aktywności fizycznej i związkach. Nie zabraknie również gościa specjalnego.

Program jak zwykle będzie różnorodny, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie:

  • Wszystko zaczyna się w głowie, czyli... jak nie być chorym ze stresu – o biologii stresu oraz o związanych z nim problemach psychosomatycznych rozmowa z dr n. med. Ewą Kempisty-Jeznach, lekarką, specjalistką medycyny męskiej oraz autorką książek o zdrowiu.

 

  • O miłości i bliskości w wieku dojrzałym opowie Hanna Wilczyńska-Toczko, psycholożka, terapeutka, trener szkoleniowy, wielokrotnie nagradzana publicystka i reportażystka.

 

  • Ludzkim głosem o prawie: testament i odwrócona hipoteka – ten temat podejmie radca prawny Piotr Wódkowski.

 

  • Aktywni w domu, czyli specjalny zestaw ćwiczeń dla seniorów – swoje opracowanie przedstawią: prof. dr n.med. Grzegorz Raczak, kierownik Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Serca Uniwersyteckiego Centrum Medycznego w Gdańsku oraz prof. Wojciech Ratkowski, maratończyk i prodziekan Wydziału Kultury Fizycznej AWFiS w Gdańsku.

 

  • Nogi, nogi roztańczone, czyli szalona aktywność w każdym wieku – pozytywną energię uczestnikom Forum przekaże Rafał Maserak, tancerz, reprezentant najwyższej, międzynarodowej klasy tanecznej S, instruktor, znany z programu w „Taniec z gwiazdami”.

 

  • Gościem specjalnym Forum Seniora będzie zaś Ewa Kasprzyk – aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, znana m.in. z kultowej serii „Kogel-mogel”. Spotkanie poprowadzi Piotr Piesik, redaktor „Dziennika Bałtyckiego”.

Zapraszamy do udziału!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...