Świąteczne paczki dla potrzebujących

Babka wielkanocna, coś zielonego na wierzchu. Z tyłu kilka kolorowych pisanek w koszyku, obok jajka w majonezie.
Fot. Pixabay

W tym roku, z powodu pandemii nie będzie sopockiego śniadania wielkanocnego dla potrzebujących. Nikt jednak nie zostanie bez wsparcia. Osoby te otrzymają świąteczne paczki, a w nich żywność - w tym wielkanocne przysmaki. Paczki dostaną również samotni seniorzy i osoby niesamodzielne.

Z powodu ograniczeń pandemicznych w tym roku nie będzie organizowane wielkanocne śniadanie dla osób potrzebujących. Zamiast tego, w Wielką Sobotę, 3 kwietnia od godziny 9.00, w siedzibie sopockiej Caritas, osoby potrzebujące będą mogły odbierać paczki. Przygotowane będą po dwie paczki dla 300 osób. Jedna paczka żywnościowa z produktami długoterminowymi, np. puszki mięsne, rybne, mąka, makaron, kukurydza konserwowa, dania gotowe (gołąbki, fasola po bretońsku), druga paczka z potrawami typowo świątecznymi. W paczce świątecznej znajdą się m.in. żurek, sałatka, śledzie, mięso pieczone w opakowaniu czy babka. W każdej z paczek będzie także kilka maseczek medycznych. Przygotowanie świątecznej akcji wsparł finansowo Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie. 

Dodatkowy świąteczny poczęstunek oraz paczki otrzymają również 62 osoby starsze samotne, niesamodzielne, które korzystają z posiłków dowożonych za pośrednictwem Caritas. Do paczek dołączone zostaną również własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami dla seniorów. W przygotowanie kartek zaangażowali się uczniowie sopockich szkół, mieszkańcy miasta i wychowankowie Domu Dziecka. Kartki oraz drobne upominki świąteczne, wielkanocne ozdoby i słodkości wolontariusze z Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przekażą samotnym i potrzebującym wsparcia seniorom. Przygotowanych zostało 95 paczek.

Środowiskowy Dom Samopomocy typu B dla osób z niepełnosprawnością intelektualną przygotował 60 paczek z produktami żywnościowymi oraz świątecznymi słodyczami, dla uczestników Ośrodka oraz Klubu Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.

Osoby i rodziny korzystające ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, w okresie przedświątecznym, odbierają paczki żywnościowe z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz z Banku Żywności. Paczki świąteczne otrzymają również osoby korzystające ze wsparcia i pomocy w autobusie SOS.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...