Rozbudowa sopockiej mariny

Jachty zacumowane w marinie, widać kilka osób na pokładach.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Dodatkowe stanowiska cumownicze, pawilon z sanitariatami, szatnią i miejscem do przechowywania sprzętu, nowy slip do wodowania jednostek - o te elementy wzbogaci się oferta żeglarska Sopotu, adresowana przede wszystkim do młodych adeptów żeglarstwa i turystów wodnych.

Rozpoczęły się prace przygotowawcze inwestycji „Sopot - rozbudowa oferty sportowo-żeglarskiej" w ramach przedsięwzięcia strategicznego pn. „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej", współfinansowanej ze środków unijnych: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Inwestycje rozpocznie pogłębienie toru podejściowego do pomostu pływającego. W tym celu wykonawca przygotowuje teren inwestycji, sprowadza specjalistyczny sprzęt, konieczny do realizacji zadania. 

Sopocka oferta żeglarska wzbogaci się o 28 stanowisk cumowniczych przy ostrodze sopockiego mola, pływający pomost (ponad 110 m) do cumowania jednostek, pawilon o powierzchni ok. 19 m2 z wydzielonym pomieszczeniem WC, pływający slip dla małych jednostek pływających (typu Optymist), mocowany do głowicy ostrogi mola. 

Aby zrealizować te zamierzenia konieczne jest pogłębienie i oznakowanie toru podejściowego umożliwiającego bezpieczny dostęp jednostek pływających do projektowanych stanowisk cumowniczych

- Program edukacji morskiej dzieci i młodzieży w sopockich szkołach cieszy się dużym zainteresowaniem. Podobnie bogata oferta żeglarska sopockich klubów. Wkrótce powstaną nowe miejsca przeznaczone głównie dla jednostek szkoleniowych i zaplecze socjalne, które ułatwi młodym sopocianom ich przygodę z żeglarstwem. - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim wiceprezydentka Sopotu. - Chcemy nadal rozwijać program edukacji morskiej w Sopocie. Staramy się pozyskać środki europejskie by zwiększyć dostępność zajęć pozalekcyjnych dla naszych uczniów. Stale udoskonalamy infrastrukturę żeglarską, m.in. w tym roku planujemy remont sanitariatów w marinie na molo – dodaje wiceprezydentka. 

W kwietniu rozpoczynie się remont i modernizacja sanitariatów dla użytkowników sopockiej mariny. Obecnie do dyspozycji żeglarzy są 2 sanitariaty (toaleto-łazienki), po modernizacji pojawią się dodatkowe 3 pomieszczenia. 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...