Wnioski o 500 plus także w formie papierowej

Para z dwójką dzieci. Wszyscy leżą na trawie, stykają się głowami i uśmiechają się.
Fot. freepik

Aby nadal otrzymywać świadczenia wychowawcze, należy w tym roku złożyć nowy wniosek. Od lutego można składać wnioski wyłącznie drogą elektroniczną, natomiast od 1 kwietnia dodatkowo będzie można je złożyć w formie papierowej. Aby zachować ciągłość wypłat, warto zrobić do 30 kwietnia.

– Nadal można składać wnioski przez Internet i do takiej formy zachęcamy - mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. – Szczególnie teraz, w czasie pandemii to bezpieczny i wygodny sposób. W razie niepowodzenia lub niejasności, nasi pracownicy podpowiedzą jak złożyć wniosek elektronicznie. Osoby, które mają utrudniony dostęp do Internetu lub mają trudności z wysłaniem elektronicznego wniosku, będą mogły od 1 kwietnia złożyć wniosek w sposób tradycyjny – papierowo, osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Z uwagi na pandemię, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne warunki do spotkania z pracownikiem, sopocki MOPS prowadzi rejestrację telefoniczną. Dzwoniąc pod numer 58 551 61 63 można umówić konkretny termin osobistej wizyty w Ośrodku. Punkt Obsługi Klienta wyposażony jest w odpowiednie środki ochrony (płyn do dezynfekcji, maseczki, rękawiczki, osłony z plexi). W celu zapewnienia bezpieczeństwa, w punkcie obsługiwana jest jednocześnie tylko jedna osoba.

Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego można również złożyć w specjalnej skrzynce podawczej w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego. A także  drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub bankowości elektronicznej.

Zgodnie z obowiązującym harmonogramem wypłat, jeśli złożymy wnioski do 30 kwietnia 2021 r. będziemy mieli zapewnioną ciągłość otrzymywania świadczenia. Osoby, które złożą wnioski do 30 czerwca, otrzymają wyrównanie za okres od maja 2021 r. – kiedy następuje koniec obecnego okresu świadczeniowego.

Obsługą programu „Rodzina 500 +” dla mieszkańców Sopotu zajmuje się Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego MOPS Sopot, al. Niepodległości 876, tel. 58 551 61 63.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...