Debata o roli instytucji kultury

Plansza promująca debatę poświęconą instytucjom kultury.
Fot. materiały Goyki 3 Art Inkubator

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na kolejną debatę z cyklu #Goyki3Lab, poświęconą tym razem roli instytucji kultury. Debatę będzie można śledzić online, odbędzie się w piątek, 16 kwietnia. Początek o 11.00.

Uczestnicy drugiej debaty z cyklu #Goyki3Lab postarają się odpowiedzieć na pytania o role instytucji kultury, zwłaszcza nowopowstających. Czy są potrzebne? Jakie korzyści z ich działalności wynikają dla lokalnych ekosystemów? Jaka jest rola kultury w strategiach rozwoju miast? Debatę będzie można oglądać na żywo na facebookowym profilu Goyki 3 Art Inkubator w piątek, 16 kwietnia. Początek o godzinie 11.00.

W spotkaniu wezmą udział:

• Joanna Cichocka-Gula, dyrektorka Goyki 3 Art Inkubatora w Sopocie,
• Joanna Orlik, dyrektorka Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie,
• Sławomir Czarnecki, dyrektor Młynów Rothera w Bydgoszczy.

Prowadzenie: dr Piotr Firych.  

O cyklu #Goyki3Lab

Rok 2021 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Przemysłów Kreatywnych i Zrównoważonego Rozwoju. W ramach cyklu #Goyki3Lab sopocki Art Inkubator chce łączyć artystów, przedstawicieli instytucji kultury, naukowców oraz przedsiębiorców w kreatywne grupy. Pozwoli to na zgromadzenie w jednej hybrydowej przestrzeni przedstawicieli różnych podmiotów należących do sektora kultury, aby docelowo stać się platformą współpracy, wymiany doświadczeń w zakresie nowych rozwiązań i sposobów realizacji projektów, w tym międzysektorowych.

Pierwsza debata, w marcu, poświęcona była kulturze w czasach pandemii, kwietniowa skupi sie na roli kultury w strategiach rozwoju miast. W maju zaplanowano debatę o statusie artysty w Polsce, natomiast tematem debaty czerwcowej będzie zrównoważony rozwój instytucji kultury.

Autorką koncepcji i koordynatorką całego cyklu #Goyki3Lab jest Marta Szadowiak.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...