Remonty dróg w Sopocie

Dwa znaki drogowe ilustrujące prace drogowe
Fot. Fotobank.PL/UMS

W terminie od 31 marca do 6 kwietnia br. planowane są następujące prace, mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym:

Trwa budowa woonerfu czyli inwestycji „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w kwartale ulic Parkowa – Kordeckiego – Al. Wojska Polskiego – Kilińskiego jako przeciwdziałanie zalewaniu dolnego tarasu miasta Sopotu.”
W pierwszym etapie prac całkowitemu zamknięciu uległ:
– odcinek ul. Chrobrego od ul. Parkowej do ul. Grunwaldzkiej wraz z prawostronnym zwężeniem skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ul. Chrobrego,
– odcinek ul. Kordeckiego od skrzyżowania z ul. Parkową w kierunku morza.
Jednocześnie na odcinku ul. Parkowej od ul. Traugutta do ul. Chrobrego wdrożony został ruch w obu kierunkach z obustronnym zakazem zatrzymywania się.
W kolejnym etapie wprowadza się stopniowe zamykanie:
– ul. Parkowej od skrzyżowania z ul. Chrobrego w kierunku zarówno centrum jak i Gdańska,
– część północna ul. Parkowej wjazd przez ul. Kordeckiego, wyjazd przez ul. Piastów.
– część południowa wjazd przez ul. Traugutta (zostaje jeden kierunek) wyjazd przez ul. Kilińskiego.
– ul. Parkowej na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Drzymały (możliwy utrudniony dojazd do garaży)

W poniedziałek, 29.03.2021 r. otwarto tunel pieszy pod aleją Niepodległości w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino. Prowadzone są jeszcze prace związane z montażem wind.

Trwa przebudowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Wybickiego do ul. Kochanowskiego. Od dnia 16 marca rozpoczął się kolejny etap robót. Na czas prac zamknięto odcinek jezdni ul. Armii Krajowej i wyznaczone zostały następujące objazdy:
– dla jadących w kierunku Gdańska zaleca się korzystanie z Al. Niepodległości,
– dla jadących ul. Armii Krajowej w kierunku Gdańska objazd został wyznaczony ul. Sikorskiego oraz ul. Wybickiego.

Od 31 marca do 2 kwietnia remontowane będą fragmenty nawierzchni jezdni ulicy Moniuszki. W związki z pracami wprowadzone zostaną jednostronne zwężenia jezdni.

W poniedziałek, 29.03.2021 r. rozpoczęła się przebudowa chodnika w ciągu ul. Haffnera (po stronie numerów nieparzystych) od ul. Budzysza do wysokości hali widowiskowej. W związku z prowadzonymi pracami mogą wystąpić chwilowe zajęcia jezdni na wysokości prowadzonych robót oraz zakaz parkowania po stronie numerów parzystych.

Od wtorku, 6 kwietnia planowane jest rozpoczęcie inwestycji „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Pogodnej i w ul. Architektów w Sopocie”. W pierwszym etapie prac całkowitemu zamknięciu ulegnie ul. Pogodna na odcinku od ul. Polnej do wysokości posesji nr 20. Na ul. Architektów zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania.

Za możliwe utrudnienia w ruchu przepraszamy. Wykonawcy dołożą wszelkich starań, by remonty jak najmniej odbiły się na użytkownikach dróg. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu, o których informują znaki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...