Budżet Obywatelski – zgłoś swój wniosek!

Kobieta z dwojgiem dzieci idzie przez las
fot. Freepik.com

Do końca kwietnia trwa zbieranie wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta mogą zgłaszać swoje pomysły na inwestycje lub zadania. Wniosek do Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każda osoba mieszkająca w Sopocie, niezależnie od wieku, nie jest wymagany meldunek na terenie miasta.

– Sopocki Budżet Obywatelski skończył 10 lat. Ta dekada to przede wszystkim sukces mieszkańców i dowód na to, że to oni tworzą to miasto – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Inwestycje wykonane w ramach BO można spotkać niemal w każdym zakątku Sopotu. Zachęcam mieszkańców do aktywności obywatelskiej i udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego – dodaje prezydent Jacek Karnowski. 

Aby zgłosić swój pomysł ,wystarczy podać podstawowe informacje dotyczące jego realizacji, nie jest konieczne zbieranie listy poparcia. Od tego roku wnioskodawca jest zobowiązany do dostarczenia zgody na realizację inwestycji w przypadku, gdy wniosek dotyczy inwestycji, która miałaby być zrealizowana na gruncie nienależącym do gminy lub będącym w dzierżawie od miasta.   

Projekt można zgłosić przez platformę Sopockiego Budżetu Obywatelskiego, pisemnie wrzucając wypełniony formularz do żółtej skrzynki znajdującej się przed wejściem do urzędu miasta lub mailowo na adres budzet2022@sopot.pl. Z uwagi na trwającą pandemię uruchomiono również możliwość zgłoszeń telefonicznych. Projekty można zgłaszać w każdą środę kwietnia, w godzinach od 9.00 do 15.00, pod numerem telefonu 58 521 36 73.  

Projekty dopuszczone do głosowania układane są na listach do głosowania w zależności od terminu zgłoszenia przez wnioskodawcę, nie warto więc czekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili.   

Każdy zgłoszony projekt przechodzi weryfikację. Wyniki weryfikacji zostaną opublikowane do 7 czerwca. Wnioskodawca ma następnie dwa tygodnie na odwołanie się od wyniku weryfikacji. Głosowanie odbędzie się między 6 a 20 września. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...