Warsztaty dźwiękowe z Natalią Fiedorczuk

Plakat promujący warsztaty dźwiękowe.
Fot. materiały Art Inkubatora

Chciałabyś poznać podstawy udźwiękowienia stworzonego przez siebie materiału? Piszesz? Kochasz teatr, radio i opowiadanie historii? A może marzy ci się realizacja autorskiej, czytanej lub mówionej formy literackiej? Do udziału w warsztatach zaprasza prowadząca spotkania Natalia Fiedorczuk.

Niedawno świętowaliśmy rok w nowej, pandemicznej rzeczywistości. Świętowaliśmy? Czy nadal próbujemy rozglądać się lękliwie po nowym, wspaniałym świecie, w którym większość międzyludzkich kontaktów ograniczyła się do przeklętego trybu on-line? W obliczu przemian, których nie ogarniamy jeszcze do końca, dobrym przewodnikiem może stać się twórczość. Na warsztatach będziemy przyglądać sie naszym osobistym historiom w trwającej epidemii. Nie ograniczymy się do spisania ich – spróbujemy opowiedzieć każdą z nich w formie mikrosłuchowiska lub podcastu. Nie dość zatem, że poszukamy osobistych prawd w słowach, poszukamy też właściwego głosu, który nasze narracje opowie – zachęca Natalia Fiedorczuk, pisarka, dramaturżka, scenarzystka. W poprzednim życiu również kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Wyuczony zawód: psychopedagożka, trenerka twórczości, animatorka społeczna, w trakcie szkolenia dla konsultantów Psychoterapii Pozytywnej i Transkulturowej. Laureatka Paszportu Polityki w kategorii literatury (2017), autorka trzech powieści i kilkunastu scenariuszy teatralnych i filmowych.

Warsztaty online „Pandemian. Audiotematyzm” obejmują cztery spotkania ok. 1,5godzinne, oraz prace domowe. Kolejne spotkania odbędą sioę: 23.04, 7.05, 14.05 i 28.05 br. Zapisy na stronie Goyki 3 Art Inkubator.

Program warsztatów:

Spotkanie 1. Opowiedz mi swoją historię

• literatura jako opowiadanie historii,
• czy pisanie może być formą autoterapii? O treningu narracyjnym,
• ćwiczenia z narracji mówionej i pisanej.

Spotkanie 2. Odzyskaj głos

• postaw swój głos na nogi – ćwiczenia,
• jak polubić swój głos w nagraniu,
• podstawy rejestracji dźwięku: interior nagraniowy, dźwięki otoczenia, programy do edycji.

Spotkanie 3. Autotematyzm

• formy interakcji opowiadanej – felieton radiowy, monolog, rozmowa (dialog), mini-słuchowisko z elementami udźwiękowienia,
• wybieramy temat,
• scenariusz podcastu.

Spotkanie 4. Konsultacja i rejestracja

• wspólny odsłuch / czytanie przygotowanych prac.

Koszt uczestnictwa w całych warsztatach to 130 złotych. Praca odbywa się w 14 osobowej grupie. Przy deklaracji udziału prosimy o potwierdzenie uczestnictwa we wszystkich czterech sesjach online. Każda z nich potrwa ok 1,5 h.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...