Nabór do sopockich przedszkoli. Będzie dodatkowa grupa

Dziecięca dłoń trzyma kredkę. Kolorowe kredki w kubku stoją obok.
Fot. Pixabay

W piątek, 23 kwietnia br. ogłoszone zostaną listy dzieci przyjętych do sopockich przedszkoli na rok 2021/2022. Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat, biorące udział w naborze, mają zapewnione miejsca w placówkach przedszkolnych w Sopocie.

Aby spełnić oczekiwania rodziców dotyczące dostępności do edukacji przedszkolnej, miasto utworzyło dodatkowy oddział przedszkolny.

– W tym roku chętnych jest więcej, dlatego zdecydowaliśmy o utworzeniu dodatkowej grupy w Przedszkolu nr 8 – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Wszystkie zgłoszone dzieci, które przeszły proces rekrutacyjny znajdą miejsca w sopockich placówkach przedszkolnych – dodaje wiceprezydentka Czarzyńska-Jachim. 

W roku 2021/22  w Sopocie utworzonych zostanie łącznie 31 oddziałów przedszkolnych, w tym jeden dodatkowy w Przedszkolu nr 8, przy ul. Jana z Kolna 3. Według prognoz, 1 września br. edukacją przedszkolną objętych będzie w mieście 730 dzieci. Obecnie jest ich 705.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru można uzyskać telefonicznie lub mailowo w poszczególnych placówkach przedszkolnych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...