Bieg Sopocka Wiosna na 5

Trójka biegaczy, w tle okazały budynek sopockiego Grand Hotelu.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

W tym roku bieg Sopocka Wiosna na 5 nie będzie wydarzeniem masowym. Wszyscy, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w imprezie będą mieli trzy dni na pokonanie trasy o długości 5 kilometrów. Zrobią to we własnym zakresie.

Trasa proponowana przez sopocki MOSiR - organizatora biegu, liczy pięć kilometrów. Rozpoczyna się przy tunelu pod ul. Bohaterów Monte Cassino, a następnie prowadzi chodnikiem wzdłuż ul. Powstańców Warszawy do Dworku Admirał, alejką nadmorską przez molo do wejścia na plażę nr 43, rondo Hestii, aleją Dębową do Ergo Areny i kończy się metą na wysokości Skate Parku. Jednak każdy z uczestników może wybrać własną trasę o długości 5 km. Dystans ten można pokonać biegiem, marszobiegiem, marszem lub nordic walking, a następnie udokumentować swój wyczyn i zarejestrować go przy pomocy jednej z aplikacji mobilnych. 

Ze względu na charakter biegu uczestnicy rywalizacji mają na pokonanie trasy trzy dni. Można to zrobić od piątku, 23 kwietnia do niedzieli, 25 kwietnia. Dystans 5 km można pokonać biegiem, marszem, marszobiegiem lub nordic walking, a następnie zarejestrować swój wyczyn przy pomocy jednej z aplikacji mobilnych. Uczestnicy otrzymają dyplomy i pamiatkowe medale. Regulamin biegu dostępny jest na stronie www.mosir.sopot.pl.

Bieg Sopocka Wiosna na 5 ma na celu nie tylko propagowanie zdrowego stylu życia i upowszechnianie aktywnego wypoczynku. Jest również upamiętnieniem Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, które odbyły się siedem lat temu w sopocko-gdańskiej ERGO ARENIE. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...