Remonty dróg w Sopocie

Znak drogowy informujący i robotach i utrudnieniach na drodze
Fotobank.PL/UMS

Informujemy, że w dniach 21-26 kwietnia br. planowane są następujące prace, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym w Sopocie:

Trwa budowa woonerfu, realizowana w ramach inwestycji „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w kwartale ulic Parkowa – Kordeckiego – al. Wojska Polskiego – Kilińskiego jako przeciwdziałanie zalewaniu dolnego tarasu miasta Sopotu.” W pierwszym etapie prac całkowicie zamknięto:
- odcinek ul. Chrobrego od ul. Parkowej do ul. Grunwaldzkiej wraz z prawostronnym zwężeniem skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z ul. Chrobrego,
- odcinek ul. Kordeckiego od skrzyżowania z ul. Parkową w kierunku morza.
Jednocześnie na odcinku ul. Parkowej od ul. Traugutta do ul. Chrobrego wdrożony został ruch w obu kierunkach z obustronnym zakazem zatrzymywania się.
W kolejnym etapie stopniowo zamykane będą:
- ul. Parkowa od skrzyżowania z ul. Chrobrego w kierunku centrum i w kierunku Gdańska,
- część północna ul. Parkowej wjazd przez ul. Kordeckiego, wyjazd przez ul. Piastów.
- część południowa wjazd przez ul. Traugutta (zostaje jeden kierunek), wyjazd przez ul. Kilińskiego.
- ul. Parkowa na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Drzymały (możliwy utrudniony dojazd do garaży).

Trwa „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Pogodnej i w ul. Architektów w Sopocie”. W pierwszym etapie prac całkowicie zamknięta została ul. Pogodna na odcinku od ul. Polnej do wysokości posesji nr 20. Na ul. Architektów został wprowadzony ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania. W związku z realizacją inwestycji, wprowadzone zostało jednostronne zwężenie jezdni ul. Polnej na wysokości ul. Pogodnej.

Od 22 kwietnia rozpoczyna się remont chodnika w ciągu ul. Armii Krajowej, na odcinku od ul. Wybickiego do ul. Kopernika (po stronie numerów nieparzystych). W związku z planowanymi pracami, po lewej stronie jezdni ulicy Armii Krajowej ustawiony zostanie znak zakaz zatrzymywania się.

Trwa przebudowa ul. Zacisze, na odcinku od posesji nr 16 do posesji nr 12. W zawiązku z prowadzonymi pracami ul. Zacisze będzie całkowicie zamknięta na wysokości tych posesji.

Za możliwe utrudnienia w ruchu przepraszamy. Wykonawcy dołożą wszelkich starań, by remonty jak najmniej odbiły się na użytkownikach dróg. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących zmian w ruchu, o których informują znaki.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...