Niech dobro zakwitnie! Pola Nadziei na Pomorzu 2021

Na skwerze kwitną żonkile, za nimi baner z napisem Pola Nadziei
Fot. Fotobank.PL/UMS

Przyłącz się do wielkiej wspólnej kwesty na rzecz pomorskich hospicjów i wesprzyj wirtualną zbiórkę, która trwa do 2 maja. Finał Pól Nadziei odbędzie się w niedzielę, 25 kwietnia, podczas akcji charytatywnej w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Pucku. Po raz pierwszy w historii tego dnia program nadawać będzie wirtualna telewizja Pól Nadziei.

Pola Nadziei organizowane są każdej wiosny w wielu miastach Polski, także w Trójmieście i w Pucku. Celem akcji jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Równie ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących.

Ruch hospicyjny w Polsce jest ewenementem na skalę światową. Nie ma nigdzie takiej sieci tak ważnych, potrzebnych ludziom instytucji – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Gros tych hospicjów należy oczywiście do Caritas i za to jesteśmy niezmiernie im wdzięczni. To jest kapitalna, wielka robota, mnóstwo wolontariuszy, księży, lekarzy, jest w to zaangażowanych całym sercem – jesteśmy im za ich trud bardzo wdzięczni. Teraz mamy okazję, by ich wspomóc. Dziękuję wszystkim, którzy przekazują datki na hospicja. Kiedy odwiedzam to w Sopocie czy w Pucku, widzę, że są to piękne miejsca, choć może określenie nie kojarzy się z hospicjum, ale naprawdę są piękne, w wielu wymiarach. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają te instytucje – dodaje prezydent Jacek Karnowski.

W tym roku Pola Nadziei na Pomorzu odbędą się w niedzielę 25 kwietnia. Tego dnia w wybranych miejscach i zgodnie z panującym rygorem pandemicznym odbędzie się kwesta z udziałem wolontariuszy. Będzie ona jednak mniejsza ,niż w latach ubiegłych. Wolontariusze nie będą też rozdawać żonkili. Zamiast tego wszystkim wpłacającym datek podarują żonkilową naklejkę.

Również 25 kwietnia premierę będzie miała telewizja Pól Nadziei. Tworzona przez 7 pomorskich hospicjów pokaże, na czym polega opieka hospicyjna, jak wygląda troska o pacjentów i codzienne działanie. Nie zabraknie także energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi. Telewizja będzie nadawać przez stronę polanadzienapomorzu.pl.

Główna część zbiórki, ze względu na pandemię, ma formę online i trwa do 2 maja. Prowadzona jest:

  • przez stronę polanadzieinapomorzu.pl
  • przez skarbonkę na Facebooku,
  • na portalu zrzutka.pl.

Dołącz i wrzuć datek, który pomoże hospicjom w trudnym czasie pandemii. Niech dobro zakwitnie!

Pola Nadziei na Pomorzu organizują wspólnie:

Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Caritas Archidiecezji Gdańskiej – Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Dochód z całej zbiórki wesprze działalność tych hospicjów.

Więcej informacji na stronie Pola Nadziei na Pomorzu oraz wwydarzeniu na Facebooku.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania poszczególnych wydarzeń z powodu obostrzeń związanych z pandemią.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...