Parada i regaty katamaranów rozpoczną sezon żeglarski

Regaty katamaranów, kolorowe żagle.
Fot. materiały UKS Navigo

Regaty Katamaranów Trzy Mola, które zostaną rozegrane w weekend 8 i 9 maja, otworzą sezon regatowy tych jednostek w Polsce. Na wodę wracają też łódki klasy Optimist.

Organizatorem regat zaliczanych do Pucharu Polski Katamaranów jest UKS Navigo Sopot. Na starcie będzie można obserwować czołówkę światową A-class. Między innymi medalistów Mistrzostw Świata: Tymka Bendyka, Kubę Surowca, Andrzeja Senkusa i Jacka Noetzela. Regaty będą bardzo widowiskowe, żeglarze ścigają się na łódkach fruwających całkowicie ponad wodą, osiągając prędkości do 60 km/h. Na katamaranach Nacra 15 wystartują 4 załogi kadry narodowej juniorów. Z kolei w klasie Hobie Cat 16 będą się ścigać juniorzy oraz seniorzy.

Organizatorzy zaplanowali rozegranie 6 wyścigów katamaranów, które odbędą się w sobotę i niedzielę, 8 i 9 maja. Trasa regat będzie ustawiona w taki sposób, by rywalizację można było oglądać z sopockich plaż i molo. Dodatkową atrakcją dla publiczności będzie tradycyjna parada katamaranów przy sopockim molo, którą będzie można zobaczyć w sobotę o godz. 12.00.

Po prawie 5-miesięcznej zimowej przerwie w żeglowaniu na wodę wracają też najmłodsi żeglarze na łódkach klasy Optimist. W niedzielę, 2 maja, zawodnicy UKS Navigo wezmą udział w pierwszym w tym roku Supertreningu – połączenia rywalizacji z treningiem oraz paradą przy molo.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...