Zaszczep się przeciw COVID-19 w ERGO ARENIE

Budynek ERGO ARENY, na nim na ekranie wyświetlona informacja o punkcie szczepień
Fot. Fotobank.PL/UMS

Na początek 1000 szczepień przeciw COVID-19 dziennie – by w kolejnych tygodniach osiągnąć liczbę 1500 szczepień każdego dnia. Takie są założenia działalności uruchomionego w środę, 28 kwietnia 2021 r. przez samorządy Gdańska i Sopotu punktu szczepień powszechnych w ERGO ARENIE przy placu Dwóch Miast 1. Punkt szczepień prowadzą „Szpitale Pomorskie”, które jako pierwsze na Pomorzu rozpoczęły szczepienia przeciw COVID-19.

Punkt w ERGO ARENIE jestdrugim w województwie pomorskim pod względem liczby wykonywanych szczepień. Szczepienia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 oraz w soboty w godz. 8.00-15.00.

– W tym celu na terenie hali powstało 7 stanowisk kwalifikujących, 7 stanowisk szczepień i 4 stanowiska rejestracji – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich”. – W ERGO ARENIE pracuje doświadczony personel „Szpitali Pomorskich” złożony m.in. z lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, innych zawodów medycznych, a także rejestratorek, pracowników obsługi, żołnierzy i wolontariuszy. Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy w Gdańskiem i Sopotem udało nam się stworzyć miejsce, w którym planujemy zaszczepić jak największą liczbę osób. 

– Każdy tydzień przynosi nam kolejne powody do radości i nadzieję na uzyskanie zbiorowej odporności, którą mamy szansę nabyć dzięki szczepieniom przeciwko COVID-19 – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydentka Gdańska. – Po piątkowym otwarciu punktu szczepień powszechnych w hali centrum sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dębowej 21, otwieramy kolejny, tym razem w hali ERGO ARENA. W tym miejscu planujemy szczepić codziennie od tysiąca do tysiąca pięciuset osób. Cieszę się ogromnie, że dzięki współdziałaniu miast Gdańska i Sopotu, udało się doprowadzić ten projekt do końca. Skorzystajmy z możliwości zaszczepienia się, będzie to przejaw odpowiedzialności za siebie oraz innych, a tym samym wielka szansa dla nas wszystkich na powrót do normalnego życia, które pamiętamy sprzed pandemii. 

– Od początku pandemii podkreślam, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i dziś ten mój apel nabiera nowego znaczenia – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Szczepmy się! Dla siebie, dla swoich bliskich, przyjaciół. Ale nie stalibyśmy dziś tutaj, gdybyśmy nie potrafili współpracować na poziomie administracji samorządowej i administracji rządowej. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się i przyczynili do tego, że od dziś w ERGO ARENIE będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19.

Osoby zapisane na szczepienia powinny kierować się do wejścia A3, zlokalizowanego vis a vis głównego wjazdu. Dla ułatwienia dojścia ustawione jest specjalne oznakowanie, kierunkujące do miejsca szczepień. Przed wejściem do punktu szczepień każdemu pacjentowi zostanie zmierzona temperatura, a po zakończeniu szczepienia, ze względu na obowiązek poczekania po iniekcji 15 minut, będą oni oczekiwać na wyjście pod opieką ratownika medycznego w specjalnie przygotowanym miejscu.

 

Rejestracja na szczepienie

Rejestracja na szczepienie w ERGO ARENIE odbywać się będzie poprzez:

 • całodobową, bezpłatną infolinię – 989,
 • specjalną stronę – pacjent.gov.pl,
 • bezpośrednia rejestracja do punktu szczepień w ERGO ARENIE – tel. 58 763 40 97 oraz tel. 603 262 205.

W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym nie można zgłaszać się osobiście do punktów szczepień w celu rejestracji.

Dojazd

Osoby udające się na szczepienie samochodem będą mogły skorzystać z bezpłatnego parkingu na 700 miejsc. Pozostałe osoby mają możliwość dotarcia do ERGO ARENY środkami komunikacji publicznej. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, autobusem i trolejbusem (ZTM i ZKM).

Osobom o ograniczonej mobilności dedykowany będzie podjazd od strony ul. Łokietka (Sopot), wjazd przy boisku do koszykówki. 

Tramwaj: 

 • nr 2 – przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 4 – przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 8 – przystanek Osiedle Wejhera
 • nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera
 • nr 11 – przystanek Gospody/Pomorska

Autobus:

 • nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)
 • nr 148 – przystanek Gospody (Gdańsk)

Trolejbus:

 • nr 31 – przystanek ERGO ARENA

 

Ważne! 

Dla mieszkańców Sopotu, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mogą zaszczepić się poza domem, istnieje możliwość szczepienia w miejscu zamieszkania. Takie osoby powinny skontaktować się ze swoim ośrodkiem zdrowia lub z koordynatorem transportu – od godz. 8.00 do 16.00 pod nr tel. 609 680 956 oraz mailem: koodynator.szczepien@sopot.eu. Po konsultacji lekarskiej będzie wysyłany do nich zespół wyjazdowy, co znacznie przyspieszy proces szczepień.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...