Zaszczep się przeciw COVID-19 w ERGO ARENIE

Budynek ERGO ARENY, na nim na ekranie wyświetlona informacja o punkcie szczepień
Fot. Fotobank.PL/UMS

Na początek 1000 szczepień przeciw COVID-19 dziennie – by w kolejnych tygodniach osiągnąć liczbę 1500 szczepień każdego dnia. Takie są założenia działalności uruchomionego w środę, 28 kwietnia 2021 r. przez samorządy Gdańska i Sopotu punktu szczepień powszechnych w ERGO ARENIE przy placu Dwóch Miast 1. Punkt szczepień prowadzą „Szpitale Pomorskie”, które jako pierwsze na Pomorzu rozpoczęły szczepienia przeciw COVID-19.

Punkt w ERGO ARENIE jest drugim w województwie pomorskim pod względem liczby wykonywanych szczepień. Szczepienia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 oraz w soboty w godz. 8.00-13.00.

– W tym celu na terenie hali powstało 7 stanowisk kwalifikujących, 7 stanowisk szczepień i 4 stanowiska rejestracji – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich”. – W ERGO ARENIE pracuje doświadczony personel „Szpitali Pomorskich” złożony m.in. z lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, innych zawodów medycznych, a także rejestratorek, pracowników obsługi, żołnierzy i wolontariuszy. Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy w Gdańskiem i Sopotem udało nam się stworzyć miejsce, w którym planujemy zaszczepić jak największą liczbę osób. 

– Każdy tydzień przynosi nam kolejne powody do radości i nadzieję na uzyskanie zbiorowej odporności, którą mamy szansę nabyć dzięki szczepieniom przeciwko COVID-19 – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydentka Gdańska. – Po piątkowym otwarciu punktu szczepień powszechnych w hali centrum sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Dębowej 21, otwieramy kolejny, tym razem w hali ERGO ARENA. W tym miejscu planujemy szczepić codziennie od tysiąca do tysiąca pięciuset osób. Cieszę się ogromnie, że dzięki współdziałaniu miast Gdańska i Sopotu, udało się doprowadzić ten projekt do końca. Skorzystajmy z możliwości zaszczepienia się, będzie to przejaw odpowiedzialności za siebie oraz innych, a tym samym wielka szansa dla nas wszystkich na powrót do normalnego życia, które pamiętamy sprzed pandemii. 

– Od początku pandemii podkreślam, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i dziś ten mój apel nabiera nowego znaczenia – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Szczepmy się! Dla siebie, dla swoich bliskich, przyjaciół. Ale nie stalibyśmy dziś tutaj, gdybyśmy nie potrafili współpracować na poziomie administracji samorządowej i administracji rządowej. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się i przyczynili do tego, że od dziś w ERGO ARENIE będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19.

Osoby zapisane na szczepienia powinny kierować się do wejścia A3, zlokalizowanego vis a vis głównego wjazdu. Dla ułatwienia dojścia ustawione jest specjalne oznakowanie, kierunkujące do miejsca szczepień. Przed wejściem do punktu szczepień każdemu pacjentowi zostanie zmierzona temperatura, a po zakończeniu szczepienia, ze względu na obowiązek poczekania po iniekcji 15 minut, będą oni oczekiwać na wyjście pod opieką ratownika medycznego w specjalnie przygotowanym miejscu.

 

Rejestracja na szczepienie

Rejestracja na szczepienie w ERGO ARENIE odbywać się będzie poprzez:

 • całodobową, bezpłatną infolinię – 989,
 • specjalną stronę – pacjent.gov.pl,
 • bezpośrednia rejestracja do punktu szczepień w ERGO ARENIE – tel. 58 763 40 97 oraz tel. 603 262 205.

W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym nie można zgłaszać się osobiście do punktów szczepień w celu rejestracji.

Dojazd

Osoby udające się na szczepienie samochodem będą mogły skorzystać z bezpłatnego parkingu na 700 miejsc. Pozostałe osoby mają możliwość dotarcia do ERGO ARENY środkami komunikacji publicznej. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, autobusem i trolejbusem (ZTM i ZKM).

Osobom o ograniczonej mobilności dedykowany będzie podjazd od strony ul. Łokietka (Sopot), wjazd przy boisku do koszykówki. 

Tramwaj: 

 • nr 2 – przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 4 – przystanek Gospody/Pomorska
 • nr 8 – przystanek Osiedle Wejhera
 • nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera
 • nr 11 – przystanek Gospody/Pomorska

Autobus:

 • nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)
 • nr 148 – przystanek Gospody (Gdańsk)

Trolejbus:

 • nr 31 – przystanek ERGO ARENA

 

Ważne! 

Dla mieszkańców Sopotu, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mogą zaszczepić się poza domem, istnieje możliwość szczepienia w miejscu zamieszkania. Takie osoby powinny skontaktować się ze swoim ośrodkiem zdrowia, który pomoże zorganizować wizytę zespołu wyjazdowego.

Drugą drogą jest kontakt z koordynatorem transportu – od godz. 8.00 do 16.00 pod nr tel. 609 680 956 oraz mailem: koodynator.szczepien@sopot.eu. Po konsultacji lekarskiej do osób, które nie są w stanie dotrzeć do punktu szczepień, będzie wysyłany zespół wyjazdowy.

Z koordynatorem transportu mogą także skontaktować się osoby, które mają już wyznaczoną wizytę zespołu wyjazdowego zapewnionego przez NFZ, ale są to terminy odległe. Koordynator pomoże znaleźć szybszy, dogodny termin, co znacznie przyspieszy proces szczepień.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...