Spisz się i weź udział w loterii

Fot. materiały prasowe

Od początku kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Główną formą spisu jest samospis internetowy, jednak od maja realizowany jest także telefoniczny spis z udziałem rachmistrzów – pracowników urzędów statystycznych. Oznacza to, że rachmistrzowie dzwonią do mieszkańców i spisują ich dane przez telefon. Nadal oczywiście sami możemy spisać się przez internet.

Nadal oczywiście sami możemy spisać się przez internet. Wystarczy wejść na stronę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań i wypełnić elektroniczny formularz.

Można też nie czekać na telefon rachmistrza i zadzwonić na infolinię tel. 22 279 99 99 i dokonać spisu przez telefon, lub odwiedzić urząd miasta i dokonać spisu z pomoca urzędnika. Przy telefoniczmym kontakcie ze strony rachmistrza można potwierdzić jego tożsamość na stronie urzędu statystycznego.

Udział w trwającym do 30 września spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców.  

 ***

Trwa także loteria spisowa, w której można wygrać bardzo cenne nagrody – w sumie odbędzie się 7 losowań. Regulamin oraz szczegóły loterii stronie loteria.spis.gov.pl.

 

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...