Czas na Rowerowy Maj 2021!

Dużo rowerów stoi zaparkowanych przed szkołą
Fot. Fotobank.PL/UMS

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w Sopocie wystartowała kampania Rowerowy Maj 2021. Akcja skierowana do uczniów szkół podstawowych i przedszkoli promuje aktywne dojazdy dzieci (a pośrednio także rodziców) do placówek edukacyjnych. Liczą się dojazdy nie tylko rowerem, ale także hulajnogą, deskorolką itp. Podobnie jak dwa lata temu, w zabawie bierze udział ponad 2 tysiące sopockich uczniów. To doskonały sposób na rozruszanie i aktywność fizyczną po mało aktywnym czasie lockdownu.

Z uwagi na pandemię tegoroczny Rowerowy Maj ma nieco inną formułę. Dzieci, które uczą się zdalnie, również mogą uczestniczyć w zabawie – warunkiem jest co najmniej 30 minut codziennej aktywności na rowerze, deskorolce, hulajnodze czy rolkach.

Z powodu ograniczeń związanych z pandemią, w tym roku nie odbędzie się wręczanie nagród grupowych, nie będzie także oficjalnego wręczenia nagród w zwycięskich placówkach. W dalszym ciągu jednak najlepsza sopocka szkoła i przedszkole mogą liczyć na bony wartości 2,5 tys. zł na zakup materiałów sportowych lub edukacyjnych.

W ostatniej edycji, pomimo nieciekawej pogody, sopockie dzieci odbyły ponad 50 tys. rowerowych podróży, a frekwencja rowerowa wyniosła 51 proc., dzięki czemu Sopot uplasował się w czołówce polskich miast biorących udział w akcji.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...