260 pomysłów sopocian do budżetu obywatelskiego 

Fot. materiały UMS

Zakończył się etap zbierania wniosków do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego na 2022. Mieszkańcy zgłosili 260 pomysłów na inwestycje lub zadania, które mógłby zostać wykonane przez gminę. Na weryfikację wniosków sopoccy urzędnicy i radni mają czas do 4 czerwca.  

– Po raz kolejny mieszkańcy zaskoczyli nas pomysłowością. Bardzo cieszę się z ich aktywności obywatelskiej i liczę na to, że tak duża liczba zgłoszonych wniosków wynika z konsekwencji realizacji zadań z poprzednich edycji – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.  

Liczba wniosków jest wyższa niż w dwóch poprzednich latach. W 2019 r. zostały złożone 193 wnioski, w kolejnym roku mieszkańcy zgłosili 168 pomysłów. Listę zgłoszonych w tym roku pomysłów można przejrzeć na stronie BO Sopot

Jeszcze przed wakacjami poznamy listę wniosków poddanych pod głosowanie, Urząd Miasta ma na to czas do 30 czerwca. Głosowanie odbędzie się między 6 a 20 września.  

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...