Studenci Szkoły Filmowej rozpoczęli plener w Sopocie

Trzy osoby na plaży podczas sesji zdjęciowej
Fot. Aleksandra Szajnecka

Rozpoczął się pierwszy plener fotograficzny studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera z Łodzi. Do Sopotu przyjechało siedmioro studentów Wydziału Fotografii wybranych przez profesora Janusza Tylmana, wykładowcę uczelni oraz Huberta Humkę, opiekuna artystycznego pleneru.

– Po wielu przeszkodach związanych z pandemią i odkładaniu na niepewne daty pleneru, studentom wreszcie udało się dotrzeć do Sopotu – mówi Hubert Humka z Wydziału Fotografii łódzkiej PWSFTviT. – Są pełni skumulowanej przez lockdown energii. Mają dużo pracy przed sobą. Każdy z nich ma do wykonania indywidualny projekt, który będzie realizowany w Sopocie. Mają różne pomysły, które dotykają ciekawych zagadnień. Jak je zrealizują, przekonamy się na tegorocznej edycji Festiwalu Fotografii „W ramach Sopotu” – dodaje Hubert Humka

Wizyta studentów z Łodzi jest efektem porozumienia i listu intencyjnego, jaki łódzka uczelnia podpisała z Gminą Miasta Sopotu pod koniec lutego br. W podpisanym dokumencie strony wyraziły chęć nawiązania współpracy przy realizacji wspólnych projektów artystycznych podczas Festiwalu Fotografii „W ramach Sopotu", w tym projektów skierowanych do studentów i absolwentów Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi oraz mieszkańców Sopotu, a także wymiany doświadczeń i współpracy przy budowaniu programu warsztatów realizowanych podczas festiwalu.

– Chcemy, by projekty fotograficzne i multimedialne, które stworzą nasi studenci na plenerze w Sopocie spotkały się z przychylnym przyjęciem odbiorców na wrześniowych prezentacjach festiwalowych. Jesteśmy na początku drogi, ale pełni słonecznej wiary, że nie zawiedziemy naszych gospodarzy – mówi profesor Janusz Tylman.

Efekty pracy łódzkich studentów w Sopocie zobaczymy na tegorocznym Festiwalu Fotografii „W ramach Sopotu”, który rozpocznie się 3 i potrwa do 19 września 2021 r. Sopocki festiwal fotografii odbędzie się już po raz siódmy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...