Remonty dróg w Sopocie

Dwa znaki drogowe ilustrujące prace drogowe
Fot. Fotobank.PL/UMS

W najbliższym czasie planowane są następujące prace, mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym:

W najbliższą sobotę, 15 maja, w godzinach 5.00-14.00 na ulicy Malczewskiego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Spowodowane one będą pracami pielęgnacyjnymi rosnących, na terenie Lasu Komunalnego graniczącego z pasem drogowym ulicy Malczewskiego, przydrożnych drzew. Cięcia obejmą skrajnię drogową oraz posusz - czyli suche gałęzie drzew, które mogą zagrażać bezpieczeństwu podróżujących.
Prace prowadzone będą na odcinku od granicy z Gdynią w kierunku osiedla Brodwino, po obu stornach jezdni. W miejscu wycinki występować będą przewężenia jezdni.

Prace kontynuowane będą w kolejnych tygodniach.Z uwagi na duże natężenie ruchu na ulicy Malczewskiego, by nie powodować dodatkowych utrudnień, prace prowadzone będą tylko w soboty.

 

W związku z budową woonerfu w Sopocie nastąpi kolejna czasowa zmiana organizacji ruchu na przebudowywanych ulicach. Najważniejszą zmianą, będzie zamknięcie dla ruchu kołowego ulicy Kilińskiego.

Od poniedziałku, 17 maja nastąpi:
- całkowite zamknięcie ul. Kilińskiego,
- wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku ul. Parkowej - od ul. Traugutta do ul. Kilińskiego, wraz z obustronnym zakazem zatrzymywania się,
- wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku ul. Traugutta - od ul. Grunwaldzkiej do ul. Parkowej.

Na całym kwartale przebudowywanych ulic obowiązuje zakaz wjazdu. Wyjątek stanowią kierowcy mieszkający przy tych ulicach, o czym informują stosowne znaki. Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do nich.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...