Najładniejsza posesja w mieście – ruszają konkursowe zmagania

Ogród przy posesji z zielonymi krzewami, drzewami, kwiatami i meblami ogrodowymi
Fot. Fotobank.PL/UMS

Ukwiecone balkony, piękna zieleń na podwórzach, odnowione elewacje – sopocianie bardzo dbają nie tylko o najbliższe otoczenia posesji, ale i całego naszego zielonego miasta. Prezydent Sopotu już po raz 29. zaprasza mieszkańców kurortu do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu na najładniejszą posesję. Na zgłoszenia czekamy do końca lipca.

Udział w konkursie, którego celem jest upiększenie kurortu, podniesienie jego walorów estetycznych, mogą wziąć mieszkańcy Sopotu – indywidualnie lub jako wspólnoty mieszkaniowe oraz różne instytucje, w tym podmioty gospodarcze działające w Sopocie. Do 31 lipca można zgłaszać ogródki i balkony w podkategoriach: posesje indywidualne, posesja wspólnoty i posesja należąca do instytucji. W każdej z nich przyznane zostaną trzy nagrody pieniężne.

W trakcie oceny będą brane pod uwagę następujące elementy:

  • różnorodność nasadzeń gatunków,
  • harmonijne wkomponowanie się w otoczenie,
  • wykorzystanie gatunków wymagających większej liczby zabiegów pielęgnacyjnych,
  • prace remontowe małej architektury,
  • nawiązanie do tradycji dawnych sopockich ogrodów posesyjnych,
  • podejmowanie wspólnych zbiorowych działań na posesjach.

By wziąć udział w konkursie, należy dostarczyć zdjęcia zgłaszanej posesji lub balkonu. Zdjęcia mogą być wykonane dowolną techniką. Na podstawie przeglądu fotografii komisja konkursowa wstępnie oceni zgłoszenia.

Zdjęcia wraz z informacją zawierającą: imię i nazwisko lub nazwę firmy, dokładny adres oraz pisemną zgodę na przetwarzanie danych osobowych można dostarczyć osobiście, pocztą zwykłą na adres:

Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska
Urząd Miasta Sopotu
ul. Tadeusza Kościuszki 25/27
81-704 Sopot

lub za pośrednictwem internetu adres mailowy: inzynieria@sopot.pl

Dodatkowe informacje w sprawie konkursu: 58 521 37 94 oraz na stronie BIP Sopot

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...