Remonty i przebudowy dróg

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

W najbliższych dniach 2-6 czerwca, prowadzone będą następujące prace mogące powodować następujące utrudnienia w ruchu drogowym:

 

1.  W środę, 2 czerwca zaplanowany jest remont fragmentów nawierzchni jezdni przy zatoce autobusowej, zlokalizowanej przy ul. 3 Maja 34.

2.  W najbliższym tygodniu odbędą się następujące prace brukarskie:

  • ul. Chopina, od ulicy Sobieskiego do ul. Grunwaldzkiej, nastąpi zajęcie prawego pasa (w kierunku morza) z uwagi na rozbiórkę chodnika. W tym miejscu tworzymy zieleniec.
  • ul. Rzemieślnicza - przesunięcie ścieżki rowerowej.

3.  W dniach 7-8 czerwca zostaną wykonane cięcia sanitarne suchych gałęzi drzew, rosnących przy ulicach: 23 Marca oraz Wybickiego. Prace, o ile pogoda pozwoli, odbywać się będą w godzinach 6.00-13.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami.

4. Trwa przebudowa systemu kanalizacji deszczowej ulic: Abrahama, Andersa, Paderewskiego, Mickiewicza. W związku z pracami wprowadzone zostały następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • wyłączenie z ruchu ul. Abrahama (na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Mickiewicza),
  • wyłączenie z ruchu ul. Paderewskiego (na odcinku od ul. Abrahama do budynków nr 14 i 15),
  • ul. Prusa będzie dwukierunkowa, na całej jej długości obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania,
  • ul. Żeromskiego (na odcinku od ul. Abrahama do ul. Prusa) będzie dwukierunkowa również z zakazem zatrzymywania,

W Związku z tym zostaną przeniesione nastepujęce przystanki autobusowe:

  • z ul. Mickiewicza na ul. Prusa,
  • na ul. Abrahama, ok. 200 m w stronę ul. Armii Krajowej.

5. W związku z zamknięciami w okolicach przebudowy ul. Parkowej wprowadzony został ruch dwukierunkowy na odcinku ul. Chrobrego - od ul. Grunwaldzkiej do morza.

Trwa układanie nawierzchni na ul. Parkowej, na odcinku od ul. Kordeckiego do ul. Chrobrego. To ostatni etap robót nawierzchniowych tej ulicy. W związku z pracami mogą wystąpić utrudnienia w dojeździe do posesji. Zakładamy, że w drugiej połowie czerwca będzie możliwy przejazd – wyłącznie dla mieszkańców - wyremontowanym fragmentem ulicy.

W poniedziałek, 18 maja całkowicie zamknęty zostaną ul. Kilińskiego, z jednoczesnym zwężeniem jezdni ul. Grunwaldzkiej na skrzyżowaniu tych ulic.

W następstwie zamknięcia ul. Kilińskiego wprowadzono:

  • ruchu dwukierunkowy na odcinku ul. Parkowej od ul. Traugutta do ul. Kilińskiego wraz z obustronnymi zakazami zatrzymywania się,
  • ruch dwukierunkowy na odcinku ul. Traugutta od ul. Grunwaldzkiej do ul. Parkowej.

6. Trwa „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Pogodnej i w ul. Architektów w Sopocie”. W pierwszym etapie prac zamknęliśmy ruch w ciągu ul. Pogodnej na odcinku od ul. Polnej do wysokości posesji nr 20. Na ul. Architektów został wprowadzony ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania.

7. Kontynuowane są prace na kolejnym odcinku przebudowy drogi rowerowej w ciągu ul. Armii Krajowej. W związku z pracami konieczne było całkowite zamknięcie jezdni ul. Armii Krajowej, na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Reja. W związku z zamknięciem chodnika i drogi rowerowej wyznaczony został ciąg pieszo – rowerowy po drugiej stronie ulicy.

Zamknięty został także chodnik i ścieżka rowerowa, które są zlokalizowane po prawej stronie ul. Armii Krajowej, na odcinku od Al. Niepodległości do osiedla Aquarius. W tym miejscu piesi i rowerzyści poruszają się po ciągu pieszo – rowerowym wyznaczonym po lewej stroni ul. Armii Krajowej.

Prosimy kierujących o możliwe korzystanie z alternatywnych ulic, w szczególności wykorzystując Aleję Niepodległości podróżując do Gdańska.

 

Ponad to 4 czerwca odbędą się trzy procesje z okazji święta Bożego Ciała, które mogą spowodować utrudnienia w ruchu drogowym:

 

Tradycyjnie, największa procesja odbywać się będzie na trasie trzech kościołów: św. Michała, św. Jerzego i św. Andrzeja Boboli. Procesja rozpocznie się o godzinie 9.00, a jej zakończenie przewidywane jest w południe. Przebiegać będzie trasą: od kościoła św. Michała Anioła, ul. 3 Maja, ul. Kościuszki, pl. Konstytucji (kościół św. Jerzego), następnie ul. Bohaterów Monte Cassino, do kościoła św. Andrzeja Boboli (ul. Powstańców Warszawy).

Po mszy świętej o 9.30 wyruszy procesja z kościoła p.w. św. Bernarda. Wierni przejdą ulicami: Abrahama, Mickiewicza, Prusa, Żeromskiego, Herberta, Mickiewicza i Abrahama.

Ostatnia zgłoszona procesja rozpocznie się około godziny 11.00 na Brodwinie. Procesja rozpocznie się wyjściem z kościoła p.w. Zesłania Ducha Świętego ulicą Kujawską, w stronę ulicy Małopolskiej, następnie ul. Junaków do ulicy Obodrzyców, wracając ul. Małopolską do ulicy Kujawskiej, pod kościół.

 

Osoby uczestniczące w procesji powinny zachowac dystans między pozostałymi uczestnikami, lub jeśli jest to niemożliwe używać maseczek. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...