Indianie na Grodzisku

Członkowie grup rekonstrukcji historycznej w strojach Indian leśnych
Fot. materiały promocyjne Grodziska w Sopocie

W czerwcowy długi weekend Grodzisko w Sopocie zamieni się w Amerykę Północną okresu XVII i XVIII w. 5 czerwca między godz. 10.00 a 16.00 organizatorzy zapraszają do obozu Indian Leśnych, a to za sprawą grup rekonstrukcji historycznej GRH Monongahela 1755 – Indianie Leśni, która przez cały dzień przybliży gościom sopockiego grodu życie codzienne czerwonoskórych mieszkańców Ameryki Północnej.

GRH Monongahela 1755 Indianie Leśni to grupa stworzona przez pasjonatów zajmujących się historią i szeroko pojętą kulturą Indian ze Wschodniego Obszaru Leśnego Ameryki Północnej. Wszyscy członkowie z niezwykłym pietyzmem i dbałością o szczegóły odtwarzają stroje Indian Leśnych z XVII i XVIII w., czyli z okresu, kiedy w Ameryce toczyły się nieustanne wojny o panowanie nad kontynentem pomiędzy dwoma potęgami kolonialnymi – Anglią i Francją. Grupa odtwarza także życie obozowe i indiańskie kulinaria z epoki.

Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny wydarzenie nie będzie miało szczegółowego programu godzinowego dla publiczności.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...