„Nowe życie” – spotkanie online

Fot. materiały promocyjne

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na trzecią rozmowę z cyklu „Nowe życie”, podczas której Juliusz Kurkiewicz wraz z antropologiem kultury Waldemarem Kuligowskim porozmawia o tym, czy zbliża się nieuchronny koniec świata podzielonego na to, co kobiece i męskie? Co oznacza bycie osobą niebinarną? Czy Polacy są gotowi na małżeństwa jednopłciowe?

Spotkanie odbędzie się 8 czerwca o godz. 18.30 na profilu FB Goyki 3 Art Inkubatora, będzie tłumaczone na polski język migowy.

Link do wydarzenia na Facebooku

Waldemar Kuligowski – profesor zwyczajny w Instytucie Antropologii i Etnologii UAM w Poznaniu. Kierownik Zakładu Antropologii Kulturowej. Autor ponad stu publikacji naukowych i kilkuset popularnonaukowych oraz publicystycznych. Redaktor kwartalnika „Czas Kultury”. Odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Przewodniczący Kapituły Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, juror nagrody muzycznej Związku Producentów Audio-Video „Fryderyk”. Eseista, publicysta, twórca telewizyjny.

 

„Nowe życie”

Słowo „nowe” użyte przez Dantego w tytule jego młodzieńczego tomu poetyckiego „Nowe życie” (La Vita Nuova) oznacza nie tylko „inne niż dotychczas”, ale też „zaskakujące”, „niespodziewane”, nawet: „dziwaczne”. Takie właśnie – z pewnością inne, niż się spodziewamy – będzie nasze życie po pandemii. A raczej: po wyjściu przez naszą cywilizację z zapaści, dla której pandemia jest tylko metaforą. Aby dowiedzieć się, jak to „nowe życie” może wyglądać, zapraszam do rozmowy tych, których zbyt rzadko pytamy o radę i opinię – wybitnych myślicieli, humanistów, ludzi pióra. Tych, którzy na co dzień używają rozumu i wyobraźni, by pomóc nam określić kształt „nowego życia” w różnych jego aspektach –  m.in. dotyczących podziału na ludzkie/nieludzkie, seksu, polityki czy religii.

Juliusz Kurkiewicz, kurator cyklu

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...