Remonty i przebudowy dróg

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

W najbliższych dniach 9-15 czerwca zaplanowano prace, które mogą powodować utrudnienia w ruchu drogowym:

1. W dniach 10-11 czerwca planowany jest remont fragmentów nawierzchni jezdni al. Niepodległości, na wysokości skrzyżowania z ul. Zamkowa Góra (przy salonie Dacia) w kierunku do Gdańska.

2.  W najbliższym tygodniu zaplanowano następujące prace brukarskie (remonty chodnika):

  • na ul. Chopina, od ulicy Sobieskiego do ul. Grunwaldzkiej, nastąpi zajęcie prawego pasa (w kierunku morza) z uwagi na rozbiórkę chodnika. Prace związane sa z budowa zieleńca.
  • na ul. Kolberga 14-16 przebudowa i poszerzenie chodnika w związku z nasadzeniami drzew.

3.  W dniach 9-15 czerwca zaplanowano cięcia sanitarne suchych gałęzi drzew, rosnących przy ul. Marii Curie Skłodowskiej, ul. Abrahama, ul. 23 Marca, ul. Okrzei. Prace odbywać się będą w godzinach 6.00-15.00 i mogą wiązać się z chwilowymi utrudnieniami.

4.  W dniach 10-11 czerwca zaplanowano remont 6 wpustów kanalizacyjnych, znajdujących się w ciągu ul. Łokietka. Prace odbywać się będą w godzinach 8.00-15.00 i mogą powodować chwilowe zajęcie fragmentu jezdni.

5. Trwa przebudowa systemu kanalizacji deszczowej ul. Abrahama, Andersa, Paderewskiego, Mickiewicza. W związku z pracami wprowadzone zostały następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • wyłączenie z ruchu ul. Abrahama (na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Mickiewicza),
  • wyłączenie z ruchu ul. Paderewskiego (na odcinku od ul. Abrahama do budynków nr 14 i 15),
  • ul. Prusa będzie dwukierunkowa, na całej jej długości obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania,
  • ul. Żeromskiego (na odcinku od ul. Abrahama do ul. Prusa) będzie dwukierunkowa również z zakazem zatrzymywania,

By bezpiecznie i sprawnie poprowadzić inwestycję, konieczne było przeniesienie przystanków autobusowych:

  • z ul. Mickiewicza na ul. Prusa,
  • na ul. Abrahama, ok. 200 m w stronę ul. Armii Krajowej,

6. Trwa układanie nawierzchni na ul. Parkowej, na odcinku od ul. Kordeckiego do ul.Chrobrego. To ostatni etap robót nawierzchniowych tej ulicy. W związku z pracami mogą wystąpić utrudnienia w dojeździe do posesji. Zakładamy, że w drugiej połowie czerwca będzie możliwy przejazd – wyłącznie dla mieszkańców – wyremontowanym fragmentem ulicy.

7. Trwa „Budowa kanalizacji deszczowej w ul. Pogodnej i w ul. Architektów w Sopocie”. Rozpoczęto drugi etap prac, który wiąże się z koniecznością zamknięcia ruchu kołowego na ul. Pogodnej (na odcinku od posesji nr 20 do posesji nr 16 oraz od posesji nr 10 do nr 14). Na ul. Architektów został wprowadzony ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania.

8. Kontynuowane są prace na kolejnym odcinku przebudowy drogi rowerowej w ciągu ul. Armii Krajowej. W związku z pracami konieczne było całkowite zamknięcie jezdni ul. Armii Krajowej, na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Reja. W związku z zamknięciem chodnika i drogi rowerowej wyznaczony został ciąg pieszo – rowerowy po drugiej stronie ulicy.

Zamknięty został także chodnik i ścieżka rowerowa, które zlokalizowane są po prawej stronie ul. Armii Krajowej, na odcinku od Al. Niepodległości do osiedla Aquarius. W tym miejscu piesi i rowerzyści poruszają się po ciągu pieszo – rowerowym wyznaczonym po lewej stroni ul. Armii Krajowej.

W tym tygodniu układana jest nawierzchnia ścieżki rowerowej, na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Reja.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...