Złóż wniosek o 500+ do końca czerwca, by nie stracić żadnej wypłaty

Dwoje dzieci siedzi w wózku, który stoi na trawie
Fot. Pixabay

Jeśli nie złożyłeś jeszcze wniosku o świadczenie wychowawcze, pamiętaj aby zrobić to do końca czerwca. Otrzymasz wtedy wyrównanie za ten miesiąc. Później świadczenie będzie wypłacane już tylko od miesiąca złożenia wniosku.

1 czerwca rozpoczął się nowy okres świadczeniowy programu Rodzina 500+. Aby nadal otrzymywać świadczenia wychowawcze, należy w tym roku złożyć nowy wniosek. Choć wnioski można składać od lutego, nie wszyscy rodzice czy opiekunowie to zrobili.

– Nie warto zwlekać. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca daje gwarancję, że nie stracimy żadnej wypłaty – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. – Wnioski można składać przez Internet i do takiej formy zachęcamy. Szczególnie w czasie pandemii to bezpieczny i wygodny sposób.  

Osoby, które mają utrudniony dostęp do Internetu lub mają trudności z wysłaniem elektronicznego wniosku, mogą złożyć wniosek w sposób tradycyjny – papierowy, osobiście lub za pośrednictwem poczty. Także w skrzynce podawczej w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego MOPS Sopot, al. Niepodległości 876.

Z uwagi na pandemię, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczne warunki do spotkania z pracownikiem, sopocki MOPS prowadzi rejestrację telefoniczną. Pod numer tel. 58 551 61 63 można umówić termin osobistej wizyty w Ośrodku.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...