Weekendowe patrole Straży Miejskiej

Czarny samochód na lawecie
mat. prasowe

Od najbliższego weekendu 12-13 czerwca 2021 r., rozpoczną się wzmożone patrole sopockich strażników. Maja one na celu bezwzględne egzekwowanie przepisów dotyczących parkowania samochodów w mieście. Do pomocy strażnikom zostali oddelegowani także pracownicy ZDiZ.

 

– Akcja wzmożonych kontroli parkujących aut wynika z konieczności zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w mieście. Często auta zostają pozostawione na podjazdach posesji, na miejskich zieleńcach lub w sposób utrudniający przejście chodnikiem. Osoby łamiące przepisy muszą liczyć się z konsekwencjami – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.

Warto zwrócić uwagę na poprawne zaparkowanie auta. Podstawowa kara za pozostawienie samochodu w miejscu niedozwolonym, np. miejscu oznaczonym zakazem zatrzymywania się, wynosi 100 zł. Jednak w zależności od sytuacji kara może sięgnąć nawet 500 zł, gdy auto zostanie zaparkowane na trawniku. Za pozostawienie pojazdu w miejscu blokującym ruch, np. na podjeździe, kierowcy grozi kara 300 zł auto może również zostać odholowane. Holowanie wiąże się nie tylko z karą w wysokości pond 560 zł (powiększoną o koszt mandatu), ale również z koniecznością odebrania auta z parkingu, gdzie samochód został zabezpieczony. Z najwyższą karą w wysokości ponad 1000 zł muszą liczyć się kierowcy, którzy bez uprawnień skorzystają z miejsca przeznaczonego dla osoby z niepełnosprawnością. 

– Parkując auto, należy zwrócić uwagę nie tylko na przepisy drogowe, ale również komfort użytkowników innych aut oraz pieszych i rowerzystów. Korzystając z uroków Sopotu w weekendy warto oszczędzić sobie nerwów i czasu koniecznego na znalezienie miejsca do parkowania, pozostawiając auto na bezpłatnym całodobowym parkingu przy ERGO ARENIE – radzi Tomasz Dusza, komendant Straży Miejskiej w Sopocie. 

Bezpłatny parking przy ERGO ARENIE to miejsce dla 700 pojazdów. W weekendy w godz. 10.00-20.00, z częstotliwością co 20 minut, do centrum Sopotu oraz na plażę można stamtąd dojechać 12-osobowym pojazdem elektrycznym. Bilet na jednorazowy przejazd kosztuje 3 zł. Dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej, na podstawie okazanej legitymacji szkolnej – przejazdy są bezpłatne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...