Kolejny pracowity weekend dla branży turystycznej oraz służb miejskich

Dużo ludzi spaceruje w okolicach wejścia na molo
Fot. Fotobank.PL/UMS

13 534 wejść na molo, 119 mandatów na kwotę 13 950 zł, 95 założonych blokad i brak wolnych miejsc noclegowych – to tylko kilka danych, które potwierdzają, jak bardzo pracowity weekend zakończyliśmy w Sopocie.

Pomimo zapowiadanego na sobotę pogorszenia pogody, w sopockich obiektach noclegowych trudno było znaleźć wolne miejsce noclegowe. Goście to głównie turyści z Polski, którzy spragnieni wyjazdów wykorzystują możliwość weekendowego wypoczynku nad wodą. Skalę przyjazdów obrazuje liczba wejść na molo – od piątku do niedzieli (11-13 czerwca) sprzedano aż 13 534 biletów.

Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad morzem czuwa już sopockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ciepły dzień ratownicy zaczynają patrolem sprawdzającym wodę i plażę, kontynuowanym naprzemiennie na wodzie i na lądzie. W dni pochmurne patrole są w dłuższych odstępach czasowych, w zależności od potrzeb.

Również dla sopockiej Straży Miejskiej był to kolejny pracowity weekend. W piątek interwencję podjęto w jednym z sopockich hoteli, który na zewnątrz obiektu urządził próbę przed zaplanowanym na wieczór koncertem.

– Przypominam, że tę kwestię reguluje Uchwała Rady Miasta Sopotu w sprawie uchwalenia Statutu Uzdrowiska Sopot. Jej zapisy zabraniają lokalizowania na zewnątrz lokali, obiektów gastronomicznych i handlowych głośników emitujących muzykę. Zakaz ten dotyczy całego miasta – mówi Tomasz Dusza, komendant sopockiej Straży Miejskiej.

W sobotę i niedzielę Straż Miejska nałożyła 119 mandatów na kwotę 13 950 zł. Wylegitymowanych zostało 150 osób, a 46 pouczonych. Założonych zostało 95 blokad na koła i wydano 9 dyspozycji holowania aut. Dyżurny przyjął 36 zgłoszeń. Przeprowadzono również 323 kontrole miejsc zagrożonych. Ponadto prowadzone były czynności sanitarno-porządkowe oraz zabezpieczenie imprez sportowych. W każdy dzień weekendu służbę pełniły 4 patrole, w tym dwa mieszane z pracownikami ZDiZ. Takie wspólne patrole zostaną utrzymane do końca sezonu.

W związku z natężeniem ruchu samochodowego, od soboty ruszył Eko parking. To już piąty rok, w którym na parkingu przy ERGO ARENIE można zostawić bezpłatnie samochód, a do centrum i na plażę dojechać pojazdem elektrycznym. Od lipca uruchomiona zostanie też dodatkowa trasa do Opery Leśnej.  

– Sopot jest miastem turystycznym i bardzo cieszą nas tak licznie odwiedzający nas goście. Przypominam jednak o ograniczonej liczbie miejsc parkingowych na sopockich ulicach – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – W tym sezonie będziemy zwracać szczególną uwagę na źle zaparkowane samochody, stąd apeluję o rozsądek i pozostawienie samochodu przy ERGO ARENIE bądź na parkingach poza centrum. Przypominam również, iż w samej ERGO ARENIE działa punkt szczepień, dostępny również dla turystów. Wielu sopocian już jest zaszczepionych. Zachęcamy jednak turystów, którzy jeszcze się nie zaszczepili, do połączenia pobytu w Sopocie z zadbaniem o zdrowie swoje i najbliższych, czyli przyjęciem szczepionki – dodaje prezydent Sopotu.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...