Uwaga na nadchodzące upały – dbajmy o nawodnienie organizmu, unikajmy największego słońca

Sygnalizator świetlny na dachu samochodu Straży Miejskiej
Fot. Fotobank.PL/UMS

Coraz wyższe temperatury mogą być przyczyną zasłabnięć i omdleń. Do sytuacji, która mogła się źle skończyć, doszło dzisiaj na terenie Sopotu. W swoim ogrodzie zasłabła 86-letnia mieszkanka.

Na szczęście w pobliżu miejsca zdarzenia przejeżdżał patrol Straży Miejskiej, który został wezwany przez obecnych na miejscu świadków. Kwalifikowany kurs pierwszej pomocy, ukończony przez funkcjonariuszy, okazał się w takiej chwili bezcenny. Strażnicy natychmiast przystąpili do działania. Poszkodowana osoba odzyskała przytomność jeszcze przed przyjazdem Pogotowia.

Strażnicy zabezpieczyli również mieszkanie sopocianki, wezwali jej syna, a także zapewnili wsparcie seniorce, która po odzyskaniu świadomości była przestraszona zaistniałą sytuacją.

– Apelujemy do wszystkich o zachowanie ostrożności w trakcie upalnych dni. Już teraz wysoka temperatura może spowodować zasłabnięcie – mówi Tomasz Dusza, komendant Straży Miejskiej w Sopocie. – W trakcie upałów należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Osoby starsze i te, które problemy zdrowotne, powinny również w miarę możliwości unikać wyjścia z domu w godzinach, kiedy słońce świeci najmocniej – dodaje komendant Tomasz Dusza.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...