Zaszczep się bez rejestracji w ERGO ARENIE

Fot. materiały promocyjne

Teraz skorzystanie ze szczepienia przeciw COVID-19 jest jeszcze łatwiejsze. Wystarczy odwiedzić punkt szczepień powszechnych w hali ERGO ARENA w godzinach działania i zaszczepić się. Nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Do dyspozycji są m.in. preparat Pfizera czy jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson.

Do tej pory warunkiem skorzystania ze szczepienia była wcześniejsza telefoniczna rejestracja w punkcie szczepień. Od wtorku, 22 czerwca 2021 r., można przyjść do ERGO ARENY i właściwie od razu przyjąć szczepionkę. Przypominamy, że elektroniczne skierowanie na szczepienie ma wystawione każda osoba powyżej 12. roku życia. Nie ma potrzeby wcześniejszego sprawdzania czy drukowania skierowania. Pracownicy punktów rejestracji w ERGO ARENIE na podstawie numeru PESEL zweryfikują dane w systemie i będzie możliwe zaszczepienie się.

– To rozwiązanie bardzo ułatwi skorzystanie ze szczepienia, szczególnie tym osobom, które mają napięty grafik obowiązków – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Nie będzie potrzeby wcześniejszego planowania wizyty w punkcie szczepień. Teraz wystarczy pojawić się w hali ERGO ARENA w dogodnym dla siebie terminie, w dzień powszedni w godz. 8.00-18.00, a w soboty w godz. 8.00-13.00 (w dni wydarzeń na ERGO ARENIE godziny pracy punktu mogą być inne) i praktycznie od razu przyjąć szczepionkę – zachęca wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Na terenie hali działa 7 stanowisk kwalifikujących, 7 stanowisk szczepień i 4 stanowiska rejestracji. Zapraszamy na szczepienia mieszkańców Sopotu i całego regionu, a także przebywających w kurorcie turystów, by wykorzystali ten czas i zadbali o swoje zdrowie!

Dojazd

Osoby udające się na szczepienie samochodem będą mogły skorzystać z bezpłatnego parkingu na 700 miejsc. Pozostałe osoby mają możliwość dotarcia do ERGO ARENY środkami komunikacji publicznej. Z łatwością można tu dojechać Szybką Koleją Miejską (SKM), tramwajem, autobusem i trolejbusem (ZTM i ZKM).

Osobom o ograniczonej mobilności dedykowany będzie podjazd od strony ul. Łokietka (Sopot), wjazd przy boisku do koszykówki. 

Tramwaj: 

  • nr 2 – przystanek Gospody/Pomorska
  • nr 4 – przystanek Gospody/Pomorska
  • nr 8 – przystanek Osiedle Wejhera
  • nr 6 – przystanek Osiedle Wejhera
  • nr 11 – przystanek Gospody/Pomorska

Autobus:

  • nr 227 – przystanek Pomorska (Gdańsk)
  • nr 148 – przystanek Gospody (Gdańsk)

Trolejbus:

  • nr 31 – przystanek ERGO ARENA

Ważne! 

Dla mieszkańców Sopotu, którzy z uwagi na stan zdrowia nie mogą zaszczepić się poza domem, istnieje możliwość szczepienia w miejscu zamieszkania. Takie osoby powinny skontaktować się ze swoim ośrodkiem zdrowia, który pomoże zorganizować wizytę zespołu wyjazdowego.

Drugą drogą jest kontakt z koordynatorem transportu – od godz. 8.00 do 16.00 pod nr tel. 609 680 956 oraz mailem: koodynator.szczepien@sopot.eu. Po konsultacji lekarskiej do osób, które nie są w stanie dotrzeć do punktu szczepień, będzie wysyłany zespół wyjazdowy.

Z koordynatorem transportu mogą także skontaktować się osoby, które mają już wyznaczoną wizytę zespołu wyjazdowego zapewnionego przez NFZ, ale są to terminy odległe. Koordynator pomoże znaleźć szybszy, dogodny termin, co znacznie przyspieszy proces szczepień.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...