Rejsy dla dzieci i młodzieży czyli „Wakacje pod żaglami”

Biały, nieduży jacht stoi przy kei w marinie. Na burcie napis Alf.
S/Y Alf w sopockiej marinie. Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

W czasie wakacji w Sopocie dzieci i młodzież z pewnością nie będą się nudzić. Jedną z form wypoczynku i sposobem na ciekawe spędzenie wolnego czasu mogą być rejsy po Zatoce Gdańskiej jachtem szkolnym S/Y Alf. „Wakacje pod żaglami” ruszają 6 lipca.

Po raz pierwszy jacht szkolny „Alf” wypłynie z sopockiej mariny we wtorek, 6 lipca. Kolejne rejsy po Zatoce Gdańskiej będą organizowane od poniedziałku do piątku, do końca wakacji. Każdy potrwa ok. 5 godzin. Jednorazowo na swój pokład S/Y Alf zabierze dziesięcioro pasażerów w wieku 10-18 lat. 

– w Sopocie od wielu lat kładziemy duży nacisk na wychowanie morskie dzieci i młodzieży szkolnej – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Nie chodzi tylko o to by budować kadrę przyszłych żeglarzy. Takie rejsy, które przecież młodzi ludzie odbywają także w ciągu roku szkolnego, rozwijają zainteresowanie morzem, wyrabiają hart ducha, uczą aktywnego spędzania wolnego czasu, a także współpracy i odpowiedzialności za siebie i innych – dodaje wiceprezydentka Sopotu.

Na rejsy „Alfem” po Zatoce Gdańskiej obowiązują wcześniejsze zapisy, które pod numerem telefonu 797 479 951 i adresem zeglarstwo@sopot.pl prowadzi sopocki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Możliwe będą również zapisy grupowe, uczniów do 13 roku życia uczestniczących w półkoloniach w sopockich szkołach. Wówczas w rejs będzie mogło wypłynąć dziewięcioro dzieci wraz z opiekunem. Uczestnictwo w rejsach dla dzieci i młodzieży z Sopotu jest bezpłatne.

„Wakacje pod żaglami” organizuje Miasto Sopot we współpracy z Fundacją Dziedzictwa Morskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...