X Forum Seniora

Starsi państwo siedzą objęci na kanapie i patrzą na ekran tableta
Fot. materiały promocyjne

Forum Seniora to wydarzenie organizowane cyklicznie w całej Polsce, dobrze znane pomorskim seniorom. 29 czerwca zapraszamy na X edycję Forum. Gościem specjalnym będzie Dorota Kolak.

X edycja Forum Seniora wystartuje o godz. 10.00. Tym razem mowa będzie m.in. o tym, jak zadbać o swój kręgosłup, o komunikacji międzypokoleniowej, obecności seniorów w mediach społecznościowych oraz o przepisach na zdrowe posiłki. W trosce o bezpieczeństwo uczestników wykłady będą transmitowane w Internecie, na stronie „Dziennika Bałtyckiego”.

Gościem specjalnym Forum Seniora będzie Dorota Kolak, aktorka teatralna i filmowa, wykładowca akademicki. Od 1982 roku związana zawodowo z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w tym nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Znana z wielu ról w filmach i serialach. m in.: Radio Romans, Barwy Szczęścia, W głębi lasu, Chce się żyć, Sztuka kochania.

Program Forum Seniora:

  • Czym jest mowa, a czym gadanie? Jak różne pokolenia mogą znaleźć wspólny język? Prof. Jerzy Bralczyk, polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego powie, dlaczego komunikacja i dialog są takie ważne, a także co w tym zakresie łączy i dzieli pokolenia.
  • Senior w mediach społecznościowych – o tym, czy i dlaczego warto być obecnym w mediach społecznościowych, w jaki sposób z nich korzystać, a przede wszystkim, jak robić to bezpiecznie, opowie Daria Jankiewicz, dziennikarka realizująca kampanie reklamowe w social mediach dla największych gazet regionalnych w Polsce.
  • Jakie rośliny mają na nas dobroczynny wpływ? Jak założyć ziołowy ogródek na parapecie lub balkonie? Na te i inne pytania związane z uprawą roślin w domu i ogrodzie odpowie Justyna Kaleta, założycielka i właścicielka Centrum Ogrody Justyny. Pani Justyna zaprezentuje różne gatunki ziół oraz rośliny jednoroczne, które z powodzeniem można uprawiać w każdym ogrodzie – małym i dużym, a także na balkonie czy parapecie.
  • O prewencji zdrowotnej seniorów opowie Karol Bulenda, członek zarządu Origin Pekabex Mechelinki Sp. z o. o. sp. k. Mowa będzie o rehabilitacji i leczeniu najczęstszych schorzeń występujących nie tylko u seniorów, czyli urazów stawów: biodrowego i kolanowego, a także udarów i programie revital. Pracownicy kliniki pokażą, jak rehabilituje się pacjentów z urazami neurologicznymi i ortopedycznymi, m.in. przy wykorzystaniu nowych technologii i zrobotyzowanych, nowoczesnych urządzeń.
  • Co powinno znaleźć się na talerzu seniora, jak odpowiednim żywieniem poprawiać zdrowie i co warto jeść, a co lepiej wykluczyć z codziennego jadłospisu. O tym opowie dietetyk kliniczny Aleksandra Kucharczyk z gabinetu dietetycznego FitMyMind.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...