Szczepmy się! Wygrajmy milion i kupmy karetkę dla sopocian

Karetka stoi na tle zieleni
Fot. Fotobank.PL/UMS

Mieszkańcy Sopotu mogą wywalczyć milion złotych dla swojego miasta. Tyle jest do wygrania w rządowym konkursie dla gminy, w której zaszczepi się najwięcej mieszkańców. Mamy bardzo dużą szansę na wygraną, ale musimy się jeszcze zmobilizować, by zdobyć te pieniądze i przeznaczyć je potem na rzecz mieszkańców, na zakup nowoczesnej karetki czy na zajęcia dla najmłodszych.

Konkurs Najbardziej Odporna Gmina – Sopot walczy o milion!

W ogólnopolskim konkursie Najbardziej Odporna Gmina w trzech kategoriach do wygrania jest po 1 mln zł dla gmin z najwyższym odsetkiem w pełni zaszczepionych mieszkańców. Na razie Sopot jest w czołówce w swojej kategorii: średnie gminy (30-100 tys. mieszkańców), ale walczyć trzeba dalej, bo konkurencja jest duża. Konkurs trwa do 31 października, więc zachęcamy wszystkich sopocian, którzy się jeszcze nie zaszczepili, skorzystania ze szczepienia, które w Sopocie dostępne jest bez wcześniejszej rejestracji

– Szczepienia to wyraz troski o zdrowie naszych najbliższych i nas samych. Chcemy, by Sopot był naprawdę bezpiecznym miastem – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Cały czas zachęcamy do szczepień, informujemy, gdzie można z nich skorzystać, zorganizowaliśmy akcję szczepień dla branży turystycznej, w Urzędzie Miasta poziom szczepień wynosi ok. 87%, a w placówkach zdrowia (Pogotowie, Leśnik) sięga prawie 100%. W punkcie szczepień powszechnych, który działa w hali ERGO ARENA, można szczepić się bez rejestracji, praktycznie od ręki, skorzystać mogą z tego także turyści odwiedzający nasze miasto. Dziękuję wszystkim sopocianom, którzy już się zaszczepili, gorąco namawiam do tego pozostałych, szczególnie młodych ludzi. Teraz mamy szansę wspólnie wygrać milion, który przeznaczymy na rzecz mieszkańców – dodaje prezydent Jacek Karnowski.

Zobacz: Ranking gmin

Szczepienia w ERGO ARENIE i mobilnym punkcie w mieście

Wystarczy odwiedzić punkt szczepień powszechnych w hali ERGO ARENA w godzinach działania i zaszczepić się. Nie ma potrzeby wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Do dyspozycji są m.in. preparat Pfizera czy jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson.

Do końca sierpnia można także zaszczepić się w kontenerze, który stoi w okolicach kościoła św. Jerzego. Mobilny punkt działa 7 dni w tygodniu. Ze szczepień każdy chętny może skorzystać w godz. 9.00-17.00. Tam także wszyscy chętni – mieszkańcy i goście odwiedzający Sopot – mogą się szczepić bez wcześniejszej rejestracji.

Dostępne są szczepionki dwudawkowe, jak i jednodawkowe. W mobilnym punkcie można przyjąć pierwszą dawkę szczepionki lub dawkę drugą, bez względu na to, gdzie przyjęło się pierwszą.

Przypominamy, że w Polsce skierowanie na szczepienia ma wystawione każda osoba powyżej 12. roku życia.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...