Wyprawka szkolna. Ważne zmiany w programie Dobry Start

Plecak szkolny z przyborami
Fot. Pixabay

Od 1 lipca do 30 listopada będzie można składać wnioski w programie Dobry Start na nowych zasadach. Wnioski będą składane tylko elektronicznie a środki wypłacane wyłącznie na wskazane konto bankowe. Świadczenie będzie przyznawał oraz wypłacał ZUS.

Od nowego roku szkolnego 2021/2022 obsługę programu Dobry Start przejmie od samorządów Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Mieszkańcy Sopotu nie będą składali już wniosku o wyprawkę szkolną w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w formie papierowej. Wnioski będzie można składać wyłącznie online za pośrednictwem bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub portalu Empatia. Osoby, które będą miały trudności ze złożeniem wniosku online, będą mogły skorzystać z pomocy pracowników ZUS w oddziale lub w mobilnych punktach wsparcia zorganizowanych w placówkach Poczty Polskiej i KRUS.

Świadczenie Dobry Start tzw. wyprawka szkolna przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci z niepełnosprawnościami otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Świadczenie wynosi 300 zł i zgodnie z nowymi zasadami będzie wypłacane wyłącznie na konto bankowe.

Dla mieszkańców Sopotu ubiegających się o wyprawkę szkolną, sopocki oddział ZUS udostępnił numer telefonu, pod którym osoby zainteresowane dowiedzą się jak złożyć wniosek, tel. 506 002 587. ZUS Biuro Terenowe w Sopocie, al. Niepodległości 796.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...