Gra miejska inspirowana komiksem o Kajku i Kokoszu

Tabliczka szlaku spacerowego na Grodzisku
Tabliczka szlaku spacerowego na Grodzisku Fot. Mateusz Wojnarowski

To właśnie w miesiącu urodzin Janusza Christy, autora komiksów m.in. o Kajku i Kokoszu, rusza gra miejska śladami słynnego sopocianina. Dzięki niej można jeszcze lepiej poznać miejsca związane z twórcą kultowych przygód bohaterów z Mirmiłowa, które niedawno zostały przeniesione z kart komiksów na ekrany za sprawą animacji Netflix.

Gra miejska jest połączeniem doświadczenia online oraz rzeczywistego spaceru po mieście. Fani serialu oraz komiksów mogą poznać biografię Janusza Christy, odwiedzając poszczególne punkty na mapie szlaku. Wśród nich znajdują się, m.in. dom twórcy, w którym powołał do życia uwielbiane przez pokolenia postacie, a także miejsce, które było inspiracją do powstania Mirmiłowa. Wskazówki na temat trasy znajdą się na stronie Kajko i Kokosza, w zakładce GRA MIEJSKA, na której będzie można zdecydować, czy gra ma się odbyć w rzeczywistości czy online. Będzie tam także mapa z zaznaczonymi lokalizacjami do odkrycia. Osoby, które wybiorą opcję rzeczywistego spaceru, w każdym z oznaczonych punktów znajdą specjalne kody QR. Ich zeskanowanie przekieruje na stronę internetową gry i odblokuje ciekawostkę o odwiedzanym miejscu. Użytkownicy, którzy zechcą zagrać online odkryją kolejne punkty biorąc udział w minigrach.

Kultowi bohaterowie w Sopocie

Gra miejska to nie jedyna atrakcja Sopotu inspirowana animacją Kajko i Kokosz. W parku Południowym powstał plac zabaw, któremu nazwę Gród Milusia nadali internauci. W tej niezwykłej przestrzeni odwiedzający mogą spotkać bohaterów z Mirmiłowa, m.in. Smoka Milusia i jego przyjaciół, a także lepiej poznać serialowy świat. Nowy punkt na mapie Sopotu to nie tylko miejsce zabaw i spotkań najmłodszych. Plac zabaw, podobnie jak gra miejska, mają na celu uhonorowanie Janusza Christy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...